Základní část je minulostí, play-off začíná již zítra

Už zítra začíná play-off VARTA futsal ligy. Do sportovní haly Chemik v Lovosicích přicestuje 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto.
Jaká byla základní, kde je síla Vysokého Mýta!
Prezident klubu Ing. Miloš Náprstek zhodnotil základní část....

Skončila nám základní část, jak jí zhodnotit? První polovina nebyla určitě podle představ. V odvetné části jsme devětkrát vyhráli a dvakrát remizovali.
První polovina soutěže se nám výsledkově hrubě nepovedla, i když jsme dokázali vyhrát v Plzni, doma porazit silnou Slávii, tak ztráty bodů v zápasech s Českou Lípou, Jeseníkem a Helasem  rozhodli, že jdeme do play off ze čtvrtého místa. Jsem velmi spokojený s prací trenéra Marka Kopeckého a musím říci, že lepšího trenéra jsme si přát nemohli.

Soutěž ovlivnila STK, kontumacemi Sparty Praha. Co říci k tomuto tématu?
To je na dlouhé vyprávění, tak se pokusím být maximálně stručný. Pochybení vidím u Sparty a samozřejmě u vedení svazu. Sparta byla potrestána třemi kontumacemi a peněžitou pokutou, tudíž pro Spartu byl trest vynesen a já ho respektuji. Jsem zvědavý jaký bude trest na straně Svazu. Nelze donekonečna někoho omlouvat, těch pochybení ze strany Svazu už je za poslední dobu velká řada a některá jsou zcela zásadní. Za fungování Svazu je odpovědný předseda Otakar Mestek, vzhledem k tomu, že dlouhodobě problémy neřeší nebo se je snaží omlouvat, tutlat a zametat pod koberec, tak jediné možné řešení z mého pohledu je jeho rezignace. Sám po svém alibistickém projevu na posledním grémiu tuto variantu navrhl, tudíž předpokládám, že na nejbližší Komisi futsalu tak učiní.

Do play-off jdeme ze čtvrtého místa a čeká nás Vysoké Mýto. Jak bude série probíhat?
Vysoké Mýto je nepříjemný a houževnatý soupeř, ale v play off si vybírat nemůžeme a půjdeme zápas od zápasu. Samozřejmě věřím, že čtvrtfinálovou sérii zvládneme.

V případném semifinále a za předpokladů, že ve čtvrtfinále nedojde k překvapení se utkáme s Chrudimí. Bude to vrchol sezony?
Chrudim je dlouhodobě nejlepší futsalový tým v Česku. Z posledních čtyř vzájemných utkání jsme třikrát remizovali, myslím si, že je v našich silách Chrudim porazit nebo minimálně odehrát vyrovnanou sérii. Jestli máme narazit na Chrudim v semifinále nebo ve finále je jedno, chceme-li uspět, tak jí porazit musíme.Asistent trenéra Igor Vodecký něco o síle Vysokého Mýta....

V pátek nás čeká první duel čtvrtfinálové série proti Vysokému Mýtu. Jaké jsou jeho přednosti a jaké jeho slabiny?
Myslím že majú svoju kvalitu, ktorú ukazovali celu sezónu. Je tam pár zaujímavých hráčov, ale predovšetkým hrajú kolektívne a to je ich prednosť.

Ve Vysokém Mýtě je specifická hala. Může nám dělat problémy?
Samozrejme je to tam vždy náročné, problem tam majú všetci súperi, hala je menšia ale vyhrať sa tam dá.

Jaká je nálada v týmu před play-off. Jak bude v prvním utkání chybět Vagnao?
Myslím že všetci sme v očakávaní ako sa nám play off podarí, predsa je to nová súťaž kde budu rozhodovat už maličkosti a kolektívne výkony. Vagy bude chýbať , posledné zápasy mal dobrú formu, ale šancu dostanú iný a verím že ho nahradia.Sportovní manažer Lukáš Vobecký něco o přípravách....

Na FB Vysokého Mýta je play-off nazvané "Válkou", bude to tak vyhrocené?
Tak jde o vrchol sezóny, každý chce být úspěšný, ale věřím že celé play-off proběhne v duchu fair-play. Ne tak jako základní část.

Jaké se dají čekat návštěvy v této sérii?
Myslím, že oba týmy mají velmi slušnou diváckou základnu, kterou dokazuje tabulka návštěvnosti domácích zápasů. Tu jsme vyhráli my a Mýto bylo na druhém místě. Proto bude mít série velmi dobrou diváckou kulisu.

Druhé utkání hrajete ve Vysokém Mýtě v pondělí od 18:30, to vypadá na cestu ráno :)?
Ne, nic nechceme podcenit. Mužstvo cestuje již v neděli. Vyzkouší si halu a v pondělí se bude soustředit jen na druhé utkání.


Ohlasy z tábora soupeře......

Jakub Vágner (kapitán Nejzbachu) - "Sice jsme po základní části skončili na dobré pozici pro play-off, nicméně nás čeká jeden ze dvou favoritů na titul. Litoměřice mají obrovskou útočnou sílu, ale my zase výborného brankáře. Rozhodně se nevzdáváme předem a zejména v domácí hale chceme ukázat, že výhra 5:4 v základní části nebyla náhoda."

Michal Jiráský (hráč Nejzbachu) - "Litoměřice jsou favoritem této série. My se jich ale rozhodně nebojíme a porveme se o postup do semifinále. Intenzivně trénujeme a budeme kvalitně připraveni na všechny zápasy. V této sezóně jsme je již dokázali porazit, což je pro nás psychickou výhodou."

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz