Z Teplic vezeme plný bodový zisk

Odvetnou část 1.FUTSAL ligy začalo naše mužstvo ve sportovní hale v Teplicích. Tam se nám postavil pouze dva body vzdálený místní Svarog FC. Ten v polovině soutěže vyměnil trenéra, když se hlavním koučem stal bývalý trenér Gardenline David Filinger.
Úvodní oťukávání skončilo záhy, když po nacvičeném signálu z rohového kopu po přihrávce Vagnaa nedal domácímu Kalinovi žádnou šanci Rodrigo. Vlastně až do závěrečného hvizdu první části hry jsme byli aktivnější. Vytvářeli jsme si zajímavé střelecké pokusy, ale opět jsme doplatili na koncovku. Na druhé straně se Teplicek ohrožení naší branky moc nedostali, buď jsme přerušili rozvíjející příležitost již v zárodku nebo jsme spoustu pokusů zblokovali. Po další rozehrávce rohu se po Rodrigově asistenci prosadil Graciano a vedli jsme 2:0. Když už jsme v závěru drželi míč a chtěli poločas dovést s dvoubrankovým vedením přišla chyba Rodriga a nováček v sestavě Teplic Neto měl již snadnou pozici a tak se do kabin šlo za našeho těsného vedení.

Druhou část jsme začali opět aktivně a když Radim Záruba procestoval celé domácí brankoviště, když za sebou nechal tři bránící hráče a brankáře Kalinu vedli jsme 3:1. Ve 26.minutě snížil Černý a najednou jsme se jako již poslední dobou bývá zvykem báli o výsledek. A ve 29.minutě pak vyrovnal Nene. V té samé minutě si však našel odražený míč Záruba a vrátil nám vedení. To vzalo domácím vítr z plachet, ne že by se nesnažili o vyrovnání, ale bojovalo se spíše o střed pole. Chytře jsme drželi balon a ve 36.minutě jsme se propracovali k šestému akumulovanému faulu. K desítce se postavil kapitán Kovács a poslal nás do dvoubrankového vedení. Domácí šli do power-play, ale až na jednu velmi nepříjemnou střelu, se kterou si poradil pozorný Mareš jsme bránili velmi pozorně a dovedli tak utkání k důležitému vítězství 5:3.

V následujícím kole naposledy na domácí půdě v roce 2017 přivítáme třetí tým prvoligové tabulky SK Interobal Plzeň. Pokud chceme stáhnout šestibodovou ztrátu na našeho příštího soupeře musíme se znovu porvat o tři body. Utkání má výkop v pátek 15.12.2017 ve sportovní hale Chemik v Lovosicích ve 20:30.

David Filinger, trenér Svarog FC: „Musím celému mančaftu poděkovat za bojovnost, byl to výbornej zápas a Litoměřice měly trochu více ze hry s čímž jsem trošku počítal, poněvadž tam mají zkušenější hráče, ale kluci se s tím dobře poprali a makali. Myslím si, že jsme ukázali, že žádný mančaft to s námi nebude mít jednoduché. Hlavně se musíme vyvarovat individuálních chyb, což bohužel rozhodlo zápas, ale jak říkám, myslím si, že jsme na dobrý futsalový cestě. Důležitý je, že kluci na sobě chtějí pracovat, tímto jim chci poděkovat a Litoměřicím gratuluju ke třem bodům."

Igor Vodecký, asistent trenéra Gardenline Litoměřice:
„Podali sme kvalitný výkon, Teplice sme prakticky vôbec do ničoho nepustili. Už v prvom polčase sme mohli o svojom víťazstve rozhodnúť a dohrať zápas v klude bez nervov ale naše zakončenie nebolo dobre a po hrúbke sme dostali súpera do zápasu. V druhom polčase sme opäť darovali Tepliciam lacné góly a zbytočne sme začali byť nervózni, po góle na 3:4 sme ubránili power play a pridali poisťujúci gól a pripísali si dôležité a zaslúžene tri body. Ďakujem chlapcom za výkon a verím že si uvedomili, že len tvrdou prácou a 100% prístupom sa dostavujú výsledky ktoré sa od nich očakávajú.“

Svarog FC Teplice – Gardenline Litoměřice   3:5 (1:2)

Branky a nahrávky:
 18. Neto, 26. Černý (Baran), 29. Nene (Neto) – 4. Taverna (Vagnao), 14. Graciano (Taverna), 22. Záruba (Hrdý), 29. Záruba (Graciano), 36. Kovács (10 m kop)  Rozhodčí: Jan Kresta, Jiří Šmíd. ŽK: Borges. Diváci: 350.