Vysoké Mýto jsme porazili, play-off začneme doma

V pátek do sportovní haly Chemik v Lovosicích zavítal pátý celek tabulky 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto. Případné vítězství nám zaručovalo v konečné tabulce nejhůře čtvrté místo a výhodu domácího prostředí pro první utkání play-off.
Od první minuty domácí mužstvo doslova uzamklo hráče Vysokého Mýta na své polovině a začal souboj s brankářem Ehrenbergerem nebo konstrukcí branky. Již v páté minutě měl na svém kontě spálené tři tutovky Fabricio, dvě obrovské pak Krok. Přesto šli domácí v sedmé minutě zásluhou dělovky Rafaela do vedení. V deváté minutě se po návratu do dresu Gardenline dravě uvolnil Two a zvýšil na 2:0. Celý zbytek poločasu se odehrával ve stejném duchu. Hosté se na polovinu Litoměřic dostávali jen sporadicky a jedinou střelu na bránu v prvním poločase vyprodukovali ve třinácté minutě. Domácí první dvacetiminutovku nakonec vyhráli 4:0, když se podruhé v utkání prosadil Two a dokázal se trefit i kanonýr Fabricio.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jen koncentrace domácích hráčů přeci jen opadla a po prostřídání tempo hry už nebylo takové jako v první části hry. Ve 25.minutě se řítili sami na hostujícího brankáře Krok s Rodrigem a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány. Lukáš krok se dočkal ve 32.minutě přesnou střelou na zadní tyč. Ve třicátéšesté se z dálky prosadil Záruba. Hosté se o minutu později dostali k dorážce střely po dlouhém výhozu brankáře a dočkali se čestného úspěchu. Výsledkovou podobu stanovil svou tradiční kličkou a přesným zakončením Rafael.

Litoměřice zvítězili po šesté v řadě, zajistili si přinejmenším čtvrté místo. V příštím kole cestují do nedalekého Mělníku, kde se v pátek 2.3. od 20:00 střetnou s místním SK Olympik.

Igor Vodecký (asistent Gardenline Litoměřice): "Sme spokojní že sme zápas zvládli, prvý polčas bol z našej strany kvalitnejší ako ten druhý. Hrali sme to čo sme si povedali, dobre a trpezlivo sme kombinovali a bola tam častá streľba. Dostavali sme sa do šancí aj napriek tomu že Mýto hralo z hlbokého bloku. Do zápasu sa zapojili všetci hráči čo je pred play off dobrá správa. Ďakujem súperovi za fér hru a my budeme pokračovať v našej práci."

Gardenline Litoměřice – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto   8:1 (4:0)

Branky a nahrávky:
7. Rafael (Kovács), 9. Two (Vagnao), 14. Two (Vagnao), 18. Fabricio (Záruba), 25. Rodrigo (Krok), 32. Krok (Rodrigo), 36. Záruba (Rafael), 38. Rafael (Kovács) – 37. Štanglica (Lištván). Rozhodčí:  Milan Košťál, Jiří Lasch, Jan Kresta. ŽK: Krok. Diváci: 350.