Vavrek odmítl i Chrudim, přestupuje do Gardenline

Velký zájem se po sezoně spusti o služby brankářské komety loňského ročníku Johana Vavreka. V zástupu o brankáře jenž v našem mužstvu hostoval z Ludis Teamu Třebenice se objevila i mužstva SK Interobal Plzeň a především Era-Pack Chrudim. Johan však dal přednost Litoměřicím a přichází na přestup.
Johan celou svou futsalovou kariéru patřil Ludis Teamu Třebenice. S ním se dostal z okresu až do druhé ligy. Po postupu Gardenline do první  byl prvořadým cílem přivést talentovaného brankáře. Ten se v úvodu ligy rozkoukával a pravidelně se střídal s kolegou Bartůňkem. Od osmého kola se stal však jedničkou našeho klubu a jeho stálá forma, kdy nás prakticky ve všech zápasech podržel si vysloužil i první pozvánku do reprezentačního mužstva na přátelské dvojutkání v Rumunsku. Do reprezentace pak nakoukl znovu v červnu, když se s nárdním mužstvem mohl radovat z vítezné trofeje po turnaji v Číně.
Základní stavební kámen  tak odolal nabídkám konkurentů a dal přednost našemu klubu.


Johan odpověděl na pár otázek po podpisu přestupu:


Co rozhodlo ve prospěch Gardenline proti nabídkám Chrudimi či Plzně?
Rozhodla především rodina a práce. V říjnu čekáme nový přírůstek a stěhovat se dva měsíce před porodem nebylo úplně ideální. I když nabídka Chrudimi se samozřejmě odmítala těžko.

V červnu ses zůčastnil s reprezentací turnaje v Číně. Jak na tebe země zapůsobila.
Čína je zvláštní země s odlišnou mentalitou všech lidí, cesta byla dlouhá, ale užil jsem si to i právě vzhledem k celkovému vítězství.

A jak sis podle tebe vedl? Co říkáš na celkové vítězství nároďáku?
Co se týče mě osobně tak spokojený samozřejmě nejsem, ale na druhou stranu já spokojený nejsem nikdy.

Pojďme ke klubu, jak s odstupem času hodnotíš loňskou sezonu?
S odstupem času musíme hodnotit sezónu jako úspěšnou i přes vypadnutí ve čtvrfinále. Po základní části jsme jako nováček skončili třetí a neprohráli jsme s Chrudimí ani s Benagem což se dá považovat za velký úspěch. Vypadnutí ve čtvrfinále rozhodli zkušenosti na straně Sparty.

Do Litoměřic přichází hráči kteří nás pomohli vyřadit ve čtvrtfinále, dokonce na post trenéra přichází Igor Vodecký.
Myslím, že hlavně v Michalu Kovácsovi získáváme velkou kvalitu a zkušenost. V minulé sezoně zvedl Spartu svým příchodem a doufám,že stejně to pomůže i nám a co se týče Igora Vodeckého tak na mě zapůsobil velmi dobře a doufám, že se mu u nás bude dařit a že spolu zažijeme úspěšnou sezonu.

Jak prozatím vypadá kádr a s jakými ambicemi do ligy vstoupíme?
Kádr zatím vypadá hodně slušně. Posílili jsme dobře a podařilo se udržet kluky co se ukázali minulou sezonu. Ambice doufám, že budou medailové.


                                                                                                                      autor: Lukáš Vobecký | foto: Radek Klier

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz