V prvním utkání vítězíme nad Teplicemi

1.FUTSAL liga 2017/2018 zvedla svou oponu, v prvním domácím utkání jsme přivítali nováčka Svarog FC Teplice. V sestavě se už objevil i těsně před výkopem registrovaný Douglas Graciano a hned v šesté minutě otevřel skóre pátečního utkání.
První minuty utkání patřili našemu celku. Na hráčích Teplic byl patrný respekt a nervozita z prvního ligového utkání. Naši hráči zkoušeli Číhala v bráně hostujícího celku zatím jen ze střední vzdálenosti. Na začátku šesté minuty prostrčil míč Zapletal na Douglase Graciana, ten zamotal svého strážce a poslal nás do vedení. O chvíli později se sám před brankářem hostí ocitl Matheus, ale neprostřelil ho. Od desáté minuty prvního poločasu se hra vyrovnala, přicházeli i šance Teplic, ale buď jejich hráčům chyběl krok nebo střelu zblokovala naše pozorná obrana. Naše šance byli nebezpečnější, svědčí o tom třikrát nastřelená branková konstrukce branky Číhala. Poslední útok prvního dějiství obstaral Hrdý s Kubelkou. Prvně jmenovaný útok založil, poslal do úniku Kubelku, ten patou přistrčil Hrdému a Radek nekompromisně čtrnáct vteřin před koncem poločasu zavěsil. Do kabin se tedy odcházelo za našeho vedení 2:0.

Druhý poločas začal snahou Teplic o snížení našeho náskoku, ale jejich zakončení bylo nepřesné nebo byl včas připraven brankář Mareš. Až si vzal na začátku 26.minuty míč pod svou ochranu Vagnao, svedl o něj nejprve tvrdý boj, poté si štastně narazil o soupeřova obránce, pak zakličkoval a vzápětí prostřelil Číhala krásnou střelou na vzdálenější tyč. Teplicím odpověď netrvala dlouho, prostrčení Neneho využil Lucas Borges. O dvě minuty později Hrdý připravil lahůdku pro Lukáše Kroka, ten střílel na bránu kde stál už jen Jean, který zaskočil za brankáře i rukou. Následoval pokutový kop a červená karta pro hostujícího hráče. Hrdý se nemílil a dodal klid na naše sálovky. Soupeř byl snaživý, stále chtěl s výsledkem něco udělat, ale naši hráči si v závěru utkání v defenzivě až na dvě vyjímky počínali celkem bez problémů. Hosté zkusili ještě power-play, ale tu jsme si pohlídali a naopak Radek Hrdý vystihl chybnou rozehrávku, uzavřel hattrick a stanovil konečný výsledek utkání na 5:1 pro naše mužstvo.

Po prvním utkání máme tedy do tabulky i první tři body. Ještě to v naší hře chvilkama skřípalo, hosté měli docela dost prostoru, ale v důležitých pasážích jsme utkání zvládli na jedničku. Hostující mužstvo bylo možná i pohyblivější, ale na naší straně byla agresivita a tlak na bránu při zakončení. Další utkání nás čeká už za týden v Plzni. V pátek 8.9.2017 nás ve sportovní hale TJ Lokomotiva přivítá od 20:00 místní SK Interobal.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): "Hrál se vyrovnaný zápas, s tím že my jsme měli větší touhu po vítězství. Rozhodl výkon brankáře, který nás podržel. Na můj vkus jsme byly příliš pasivní, soupeř měl dost času na svoje kombinace. Děkuji hráčům za to jak zápas odmakali."

Aibek Mukanov (trenér Svarog FC Teplice): "V první řadě jsme nebyli horší, zápas jsme si prohráli sami svojí nezkušeností. Nás může mrzet neproměňování šancí, soupeř nás trestal z našich chyb. Rád bych pogratuloval soupeři ke třem bodům."

Gardenline Litoměřice - Svarog FC Teplice 5:1 (2:0)
Branky: 6. D. Graciano (Zapletal), 20. Hrdý (Kubelka), 26. Vagnao, 28. Hrdý pen., 39. Hrdý – 26. Borges (Nene)