V poháru končíme v osmifinále

V osmifinále Poháru FAČR přivítali litoměřičtí futsalisté v lovosické hale Chemik tým SK Interobal Plzeň  V první půli se diváci gólu nedočkali. Po přestávce se jako první prosadili domácí, ale hosté se nevzdali a čtyřmi přesnými zásahy v řadě si vybojovali postup.

V první minutě poslal Hrdý dlouhou přihrávku k pravé tyči, kde na míč nedosáhl dobíhající Tichý. O chvíli později nepřešel Štverák přes Kroka. Ve druhé minutě neudržel Abraham Němcovu rozehrávku na hrací ploše. V téže minutě se Hrdý prezentoval výborným obranným zákrokem. Ve třetí minutě nezužitkovali litoměřičtí přečíslení tři na dva. V téže minutě obešel Zapletal Vnuka, ale jeho následnou střelu bodlem vyráží Němec do zámezí. Ve čtvrté minutě se chopí rozehrávky Matheus, jehož povedený pokus orazítkoval břevno. Na druhé straně prověřil Vavrekovu pozornost Křemen. V páté minutě se domácí prezentují dvěma ostřejšími obrannými zákroky, ale rozhodčí zůstávají v klidu. V šesté minutě zblokovali litoměřičtí obránci dvě střely, které tudíž neprošly až k Vavrekovi. V sedmé minutě zastavuje plzeňskou akci nepřesná přihrávka. V téže minutě si Vavrek poradil s Křemenovou ránou od pravé postranní čáry. V osmé minutě se vrhl Slavík skluzem pod nohy zakončujícího Kroka. V deváté minutě se od Zapletala odráží míč do zámezí. O chvíli později napřáhl Vagnao, jehož střela nadělala Němcovi hodně starostí. Poté se domácí hráč svíjí v bolestech na zemi, protože byl jedním z bránících hráčů zasažen nohou, do natažené nohy. V desáté minutě trefila Hrdého bomba z těsné blízkosti do obličeje Slámu. O chvíli později si vyslechl důraznou domluvu Vnuk. V 11. minutě zblokovali hosté Kovácsovu křížnou přihrávku. V téže minutě vypálil levačkou bez přípravy Hrdý, leč nepřesně. Ve 12. minutě zblokoval Hrdý nad branku nebezpečnou střelu po rozehraném rohovém kopu. Ve 14. minutě končí Křemenova bomba od půlící čáry v ochranné síti. V 15. minutě se dopustil Graciano útočného faulu. V 16. minutě zastavil Krok postupujícího Štveráka. V téže minutě si vykoledoval žlutou kartu protestující Vagnao. V 17. minutě si hosté berou oddechový čas. V 18. minutě si připisuje Vavrek další důležitý zákrok. V 18. minutě vypíchl hostům míč Tichý. V 19. minutě vyboxoval Němec bombu Tichého. Ve 20. minutě se dostal Graciano za plzeňskou obranu, ale střelu, kterou Němec neudržel, stačil ještě gólman hostí zastavit před brankovou čárou. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 21. minutě vybíhá Vavrek z branky a hlavou posílá míč do bezpečí. Během jedenadvacáté minuty si hosté připisují dva akumulované fauly. Ve 22. minutě se prezentoval výbornou hrou v obraně Kovács, který si poradil s dvojicí soupeřů. V téže minutě zůstává, po jednom z tvrdších soubojů, ležet na zemi Zapletal a nevypadá to s ním vůbec dobře, drží se za klíční kost. Zdá se, že je vše v pořádku, Zapletal se ve 23. minutě opět zapojuje do hry. Ve 25. minutě se hosté osvobozují díky nepřesné litoměřické přihrávce. Ve 26. minutě našla Holého střílená přihrávka před brankou Kasýka, ale tomu se nepodařilo dopravit míč za brankovou čáru. V téže minutě utíká Němcovi míč do zámezí. Ve 27. minutě narazil rozeběhnutý Havel do stolečku pořadatelů a poté odhodil desky s poznámkami o počtu akumulovaných faulů. Jeho počínání je oceněno žlutou kartou. V čase 27:24 se prosazuje Matheus, jehož střela z přímého kopu zaplula pod horní tyčku. Domácí se jeho zásluhou ujímají vedení. Ve 30. minutě si na Vavrekovi vylámal zuby Havel. Ve 31. minutě oceňují diváci potleskem Hrdého parádní kličku. V čase 31:30 zahrávají hosté pokutový kop, jehož exekutor Holý nedává Vavrekovi, jenž si sice vybral správný směr, přesnou střelou k pravé tyči sebemenší šanci. Ve 32. minutě již mají plzeňští na svém kontě pátý akumulovaný faul. V čase 32:22 uklidil Křemen podél padajícího Vavreka míč do sítě a hosté jeho zásluhou překlápějí vedení na svou stranu. Ve 34. minutě si připisuje Vavrek další důležitý zákrok. Ve 35. minutě neudržel Zapletal na hrací ploše Krokovu nepovedenou přihrávku. O chvíli později nenašla Holého přihrávka žádného ze spoluhráčů. Ve 36. minutě si Němec pohlídal slabou Zapletalovu střelu. V čase 36:47 přidává Abrham pojistku a zdá se, že rozhoduje o osudu tohoto zajímavého duelu. Domácí na nepříznivý stav odpovídají hrou bez brankáře. Ve 38. minutě krotí Němec Vagnaovu ránu. Ve 39. minutě končí Hrdého parádní bomba, na kterou Němec nedosáhl, pouze na tyči. Domácí se usazují na útočné polovině, kde míč létá ze strany na stranu, ale ani jeden z pokusů nekončí za Němcovými zády. Ve 40. minutě odvrací plzeňská obrana na roh Krokův centr. V čase 39:59 se míč odrazil k Holému a ten střelou přes celé hřiště uzavírá skóre tohoto zápasu na konečných 1:4, což znamená, že se litoměřičtí pro letošek loučí s pohárem.

Už v pátek 20.10.2017 nastoupí naše mužstvo opět doma ve sportovní hale Chemik v Lovosicích, když od 20:30 v rámci šestého kola 1.FUTSAL ligy přivítá SKP Ocel Třinec.

Gardenline Litoměřice - SK Interobal Plzeň 1:4 (0:0)