V Plzni jsme vybojovali tři body

Ke druhému kolu jsme cestovali do sportovní haly Lokomotiva v Plzni. Tam nás čekal ambiciozní celek a jeden z adeptů na medailové umístění v letošním ročníku 1.FUTSAL ligy SK Interobal.

V první minutě míjí první litoměřický pokus pravou tyč plzeňské branky. O chvíli později založil domácí akci Vnuk, ale Křemen se dostává pod tlak a odevzdává míč soupeři. Ve druhé minutě nevyšla Vnukovi křížná přihrávka na pravou stranu a u míče jsou opět hosté. Ve třetí minutě likviduje gólman Bartůněk pokus z levé strany. V čase 02:39 potrestali hosté Štrajtovu hrubku v rozehrávce, když Kovács přihrál Zapletalovi, ten mu míč vrátil a Kovács střelou do středu branky otevírá gólový účet tohoto zápasu. Ve čtvrté minutě si Štrajt připisuje výborný obranný zákrok. V téže minutě míří Hrdý, po narážečce, mimo. V páté minutě vyzval Mižár k zakončení Vnuka, ale ten litoměřického gólmana Vavreka nevystrašil. O chvíli později ukopl Vnuk míč v dobré pozici Kubelkovi a domácí kontr zakládá Hudaček, jenž si vůbec nevěřil v zakončení. Následná Mižárova střela míjí pravou tyč. V šesté minutě nenašel Hudaček u bližší tyče Křemena. V téže minutě končí vedle levé tyče další pokus hostí. V sedmé minutě nenechal Vavrek dostatek prostoru na zakončení Hudačkovi. O chvíli později se Hudaček nedostal ke střele, po centru z levé strany ke vzdálenější tyči. V téže minutě napřáhl na druhé straně Hrdý, ale jeho pokus míjí pravou tyč. V osmé minutě je Mižárova střela sražena na roh. O chvíli později fauloval Hudaček. V téže minutě se neujal pokus Štrajta směřující do středu branky, ani jeho následná dorážka. V deváté minutě předvedli domácí zajímavý signál po rozehraném rohovém kopu, ale míč letěl mimo branku. V téže minutě vypomohl Hrdý v obraně Vagnaovi. V čase 09:35 se Hrdého centr odrazil od jednoho z bránících hráčů ke Krokovi, jehož bodlo zapadlo k pravé tyči. Severočeši jsou na koni. V 11. minutě vypálil Štrajt z trestného kopu k pravé tyči, ale pozorný Vavrek vyrazil míč před sebe, ale tam nebyl nikdo z domácích připraven dorážet, následně nesedl pokus Slámovi, kterého poté fauloval Kubelka. Ve 12. minutě byl Mižárův pokus sražen na roh. Ve 13. minutě litoměřičtí velmi snadno odzbrojili Křemena. V téže minutě se míč odrazil k Hudačkovi, ale ten trefuje pouze dobře postaveného Vavreka. Ve 14. minutě hledal Hudaček křížem Křemena, ten pustil míč na Holého, jemuž stihl  Vavrek zmenšit střelecký úhel. Holý se v téže minutě dopouští na polovině hřiště faulu zezadu a dostává žlutou kartu. V 15. minutě neprošla k Vavrekovi Abrhamova zblokovaná střela z pravé strany. O chvíli později si připisuje výborný zákrok Bartůněk. V 16. minutě prezentoval svou technickou vyspělost kličkující Štrajt. V 17. minutě končí Abrhamův pokus vedle levé tyče. V 18. minutě nenašel Křemen Vnuka. O chvíli později se Křemen neprobil po levé straně. Následně Vavrek vyráží Holého ránu směřující do středu branky. V čase 17:30 rozehráli domácí rohový kop, ale pokusy Slámy a Holého skončili na obraně Litoměřic, kterou nakonec prostřelil Křemen, jenž poslal míč přesně k pravé tyči. V 19. minutě se mezi tři tyče nevešla střela Severočechů z velké dálky. V čase 19:14 udělal další velkou chybu Holý, Zapletal naservíroval míč Gracianovi, jenž překonal Bartůňka, který se mu marně pokoušel zmenšit střelecký úhel. V téže minutě se dopouští Křemen faulu ve středu hřiště. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:3.

Ve 21. minutě si pohlídal litoměřickou akci Štrajt. Ve 22. minutě vyráží Vavrek na roh ránu Holého. V čase 21:05 rozehrál rohový kop Vnuk a jeho střílený centr usměrnil do sítě u bližší tyče číhající Kasýk. Ve 23. minutě obešel Zapletal jednoho z protihráčů, ale na druhém ztroskotal. V téže minutě se Bartůňkem rozehraný míč dostává až k Vavrekovi. Ve 24. minutě fauloval Koc Hrdého. V téže minutě uhlídal Štrajt Matheuse, ale zakončení nevyšlo ani na druhé straně Kocovi. Ve 25. minutě byl Hrdého pokus sražen. Ve 26. minutě zaútočil Kovács po levé straně, utekl Vnukovi, ale poté míjí jeho střela pravou tyč. O chvíli později stačil Bartůněk zmenšit střelecký úhel Hrdému. Ve 27. minutě zblokoval jeden z obránců Kovácsovu ránu. V téže minutě fauloval Krok Vnuka. Holého střílený centr z trestného kopu nenašel Vnuka, před kterým by byla zcela odkrytá branka. Ještě v téže minutě předložil Holý z pravé strana do středu míč Křemenovi, ale ten pouze orazítkoval pravou tyč. Ve 28. minutě vyrazil Bartůněk míč k Hrdému, ale ten v dobré pozici netrefil branku. O chvíli později ho na druhé straně napodobil Kasýk. Ve 29. minutě nabil Vnuk Holému, ale jeho rána bez přípravy neměla gólové parametry. Ve 30. minutě vyhrál Matheus souboj s Křemenem. Následně přihrál Štrait na pravé straně Abrhamovi, ale jeho uspěchané zakončení nevyvedlo Vavreka z klidu. V čase 29:56 se na litoměřické polovině odrazil míč ke Gracianovi, ten přeběhl celé hřiště, položil si Bartůňka a přidal čtvrtý přesný zásah do prázdné branky. Ve 31. minutě obral Matheus o míč Havla. Ve 32. minutě si na Vavrekovi vylámal zuby Křemen. Ve 33. minutě dostává žlutou kartu faulující Matheus. Následná Křemenova střela je sražena na roh. Na konci téže minuty distává Holý přihrávku na paty. Ve 34. minutě dohrál Zapletal Křemena a může být rád za žlutou kartu. V téže minutě zůstává ležet na palubovce Zapletal, po zákroku Abrhama. Ve 35. minutě padá Vagnao v souboji s Vnukem. O chvíli později zblokoval Vagnao Vnukovu ránu. Ve 36. minutě se neujala Havlova hlavička ze záklonu. Ve 37. minutě přihrál Holý na pravou stranu Vnukovi, ale aktivní Vagnao se blýskl důležitým obranným zákrokem. Zblokován je i další Vnukův pokus a další je sražen na roh. Ve 38. minutě si Vavrek poradil s ránou Holého. Od poloviny téže minuty hrají domácí bez brankáře. V čase 38:05 se Holého rána odrazila k Vagnaovi a ten střelou přes celé hřiště posílá míč do opuštěné domácí branky. V čase 38:52 našel Vnuk na levé straně volného Abrhama a ten se trefuje přesně pod horní tyčku. V čase 39:02 si domácí lavička vybírá oddechový čas. Plzeň se stále snaží vyrovnat, marně. Utkání končí a hosté se radují z plného bodového zisku i ve druhém soutěžním duelu.

Po druhém neúplném kole se posouváme do čela prvoligové tabulky se stejným bodovým ziskem i skórem jako SK Slavia Praha. O udržení pozice budeme usilovat v pátek 15.9.2017 kdy na domácí půdě ve sportovní hale Chemik v Lovosicích od 20:30 přivítáme FC Démoni Česká Lípa.

Petr Kučera
 (trenér SK Interobal Plzeň):
„Zápas se nám vůbec nepovedl, nenavázali jsme na dobrý výkon z úterního zápasu. Rozhodly naše individuální chyby. Kdybychom se jich vyvarovali, zápas by vypadal úplně jinak. Myslím, že jsme byli aktivní, měli jsme tam spoustu střel, v druhém poločase jsme trefili i tři tyčky. Snaha tam byla, ale měli jsme velké množství ztrát a chyb, které zkušení hosté dokázali využít. S takovýmto soupeřem se tomu musíme vyvarovat.“

Michal Kovács
 (kapitán Gardenline Litoměřice):
„Zápas se povedl hlavně výsledkově, ale herně to nebylo ono. Je stále začátek sezony a pořád se sehráváme. My jsme chtěli navázat na vítězství z prvního kola a přijeli jsme sem pro tři body, takže jsme určitě spokojení. Věděli jsme, že Plzeň do plných moc neumí, což se asi potvrdilo. Zápas jsme odjezdili na sto procent a trestali jsme Plzeň z brejků. I útoční hráči se museli podřídit taktice a dobře bránit, což přineslo tenhle výsledek.“

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): "Věděli jsme že to bude velmi náročný zápas, co si i potvdilo. Myslím, že rozhodl první poločas a naše velká snaha po úspěchu. Zápas jsme odpracovali, tak jak jsme si řekli v kabině. Dnes jsme byli velmi efektivní před bránou soupeře, což mě velmi těší. V některých momentech nás podržel výborně chytající brankář, Děkuji hráčům za výkon. Naši nejlepší hráči byli Vyvrek, Kovács a Graciano."

SK Interobal Plzeň - Gardenline Litoměřice 3:5 (1:3)
Branky: 18. Křemen (Holý), 22. Kasýk (Vnuk), 39. Abrham (Vnuk) – 3. Kovács (Zapletal), 10. Krok (Hrdý), 20. Graciano (Zapletal), 30. Graciano, 39. Vagnao