V Ostravě jsme s Jeseníkem jen remizovali

V minulém kole zvládli litoměřičtí futsalisté v lovosické hale Chemik souboj s týmem SKP Ocel Třinec. Tentokrát zavítali do Ostravy, kde je přivítal AC Gamaspol Jeseník. V první půli se hosté poměrně brzy ujali vedení o dvě branky, ale do přestávky bylo vyrovnáno. Stejná situace nastala i po přestávce, ale i tentokrát dokázal Gamaspol srovnat krok a uhrát cennou remízu.

Již v první minutě vypálil Hrdý nad. Ve třetí minutě zastavuje Plhákovu střelu tyčka. Ve čtvrté minutě vyráží Vavrek Furikův pokus na roh. V páté minutě Till vyráží Gracianovu bombu. V sedmé minutě nabil Tichý Krokovi a ten otevírá gólový účet tohoto duelu. V osmé minutě vypracoval Kovács parádní akci a Graciano měl před sebou snadný úkol, uklidit míč do prázdné branky. V deváté minutě si Vavrek poradil s Řezníčkovou střelou. V desáté minutě orazítkoval tyčku litoměřické branky Macura. Na Vavrekově straně zatím stojí přízeň vrtkavé paní Štěstěny. Ve 12. minutě se snažil prodrat do šance Marcinov. Ve 13. minutě se prezentoval parádní individuální akcí Plhák, který překonává Vavreka a snižuje na rozdíl jediného gólu. V 15. minutě zneškodnil Till obrovskou šanci Hrdého. V 16. minutě se hosté provinili pátým akumulovaným faulem. V 16. minutě mají domácí výhodu trestného kopu, kterou využívá Plhák na srovnání stavu. V 17. minutě orazítkovala břevno Tillovy branky Kovácsova rána. V 19. minutě naservíroval Řezníček míč Vavračovi, jehož pokus končí nad litoměřickou brankou. Ve 20. minutě bylo před brankou Gamaspolu hodně živo. Nejprve Till vytáhl Vagnaovu střelu na břevno a následné dorážce zabránila v cestě za brankovou čáru tyčka. Prcní poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Ve 21. minutě se ocitl v obrovské šanci Marcinov, ale před odkrytou brankou vůbec netrefil míč. Litoměřičtí se těžko probíjejí přes pozorně a spolehlivě pracující domácí obranu. Ve 24. minutě vytěsnil Till  Vagnaovu bombu na roh. V téže minutě potrestali Severočeši chybnou domácí rozehrávku, když Kovácsovou nabídkou nepohrdl Vagnao. Ve 25. minutě končí míč z Kovácsem rozehraného trestného kopu na domácí obraně. Ve 26. minutě si zopakovali Kovács s Vagnaem spolupráci z před dvou minut a opět s úspěšným zakončením Vagnaa. Ve 27. minutě napřáhl Marcinov, ale Vavrek jeho ránu chytá. V téže minutě vyslal Vavrač přesný pas na Macuru a ten nedává Vavrekovi šanci. Drama pokračuje. Ve 28. minutě střílel Mráz do prázdné branky, ale jeden z obránců stačil míč v poslední chvíli odkopnout do bezpečí. Ve 29. minutě dostává Macura žlutou kartu. Domácí se ženou za vyrovnáním, ale litoměřická obrana jim toho moc nedovoluje. Ve 32. minutě se ocitl ve slibné příležitosti Mráz, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Oba soupeři hrají útočně, což se musí divákům líbit. Jeseník se tlačí do útoku a Severočeši se snaží rozhodnout z nějakého rychlého protiútoku. Ve 35. minutě se Marcinov, po přihrávce Řezníčka vydal do dalšího útoku, ale na Vavreka nevyzrál. Ve 36. minutě se mezi tři tyče nevešla Zapletalova parádní střela bez přípravy. Ve 37. minutě zneškodnil Vavrek parádním zákrokem Vavračovu slibnou šanci. Ve 38. minutě zkoušejí domácí hru bez brankáře. Ve 39. minutě přihrál Plhák Furikovi a ten jeho nabídku zužitkoval a dorovnal stav. Ve 40. minutě zkoušejí hru bez brankáře hosté, ale vstřelit gól se jim nedaří. Utkání končí nerozhodným výsledkem 4:4, z čehož mají asi větší radost domácí, kteří prakticky po celý zápas pouze dotahovali.

AC Gamaspol Jeseník - Gardenline Litoměřice 4:4 (2:2)
Branky: 13. Plhák, 16. Plhák, 27. Macura (Vavrač), 39. Furik (Plhák) – 7. Krok (Tichý), 8. Graciano (Kovács), 24. Vagnao (Kovács), 26. Vagnao (Kovács).