V Mělníku jsme vedli o tři branky, nakonec jen remizovali

Třetí přátelské utkání nás poprvé postavilo do souboje proti ligovému mužstvo. Cestovali jsme do nové haly v Mělníku, kde nás přivítal místní SK Olympik.
V úvodu nás domácí zaskočili svým pohybem a musel nás podržet brankář Mareš. Od páté minuty jsme byli aktivní na balonu, zlepšili jsme pohyb a přicházela jedna střela za druhou. Buď jsme nemířili přesně nebo střelu zblokovali domáci hráči a dvakrát zazvonila branková konstrukce. Mělník si nějaké šance také vypracoval, ale v zakončení mířili domácí hráči často mimo bránu. Skóre jsme otevřeli čtyři minuty před koncem prvího poločasu. Matheus si narazil s bratrem Lucasem a vedli jsme 1:0. Minutu a půl před koncem první části hry, našel geniální příhrávkou Hrdý Rodriga a ten si na dvakrát poradil s domácím brankářem a poločas mohl začít za stavu 2:0 pro nás.

První polovina druhého poločasu se dá nazvat jako "velká nuda". Na naší straně se kupila jedna špatná přihrávka za druhou, chyběl nám pohyb a problém nám dělal důraz domácích. V čase 20:43 zaúřadovalo zdá se sehrané duo, Michal Kovács našel Hrdého a vedli jsme rozdílem tří branek. O chvíli později měl velkou šanci ke skórování Kovács, ale balon se mu zadrhl pod nohou. Z protiútoku se střelou z dálky pod padajícím Vavrekem prosadil Vokoun. Domácí šli do power-play, ale ještě před ní promáchl ve vyložené šanci Vagnao. Početní výhoda domácích trvala jen chvíli a Němec snížil. Minutu devatenáct pak vyrovnal na nakonec spravedlivých 3:3 Malák.

I přestože se jedná zatím stále jen o přípravu, čekali bychom od našich hráčů trochu více. Více jak polovinu utkání jsme otěže držely pevně v rukách, ale závěr jsme nezvládli. Mělník nám svým nasazením a agresivitou ukázal, jak se v lize bude hrát a jelikož nás dělí od prvního mistrovského utkání už jen deset dní měli by si na to naši futsalisté co nejrychleji vzpomenout. Poslední přátelské utkání před začátkem sezony sehrajeme v pondělí 28.8.2017 od 19:00 ve sportovní hale v Krásném Březně proti Vfl 05 Hohenstein-Ernstthal e.V. v čele s Michalem Salákem.

Pavel Šuba (trenér SK Olympik Mělník):Po dvou chybách v defenzivě jsme umožnili Litoměřicím dvougólové vedení. Poté jsme opět ukázali to, co nás trápí ze všeho nejvíce a to je koncovka. Před zápasem klukům něco řeknu, ale šance vyřešili špatně. První poločas mohl být klidně 3:2. V druhé půli Litoměřice rychle vstřelili branku, ale od té doby jsme začali být lepším týmem. Vokoun prostřelil Vavreka a tým to hodně nabudilo. Po pěkné akci dal branku Němec a v dobře sehrané power play jsme vyrovnali. Remíza naprosto zasloužená a kluci si ukázali, že i s týmem, jakým je Gardenline, se dá hrát.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice):
Jsem rád, že jsme odehráli takovýto zápas. Dostali jsme po nose. Věřím, že jsme spadli z hrušky na zem a začneme opět makat. Někteří hráči mě svým  chováním zklamali, musíme to vyřešit, abychom hráli jako jeden tým. Myslím, že dnes nám ten zápas nevyšel a budeme pracovat na odstranění chyb. Mělník mě ničím nepřekvapil, hrál to, co jsem očekával. Myslím, že remíza je zasloužená

SK Olympik Mělník - Gardenline Litoměřice 3:3 (0:2)