V Chomutově jasně vítězíme

Ke druhému přátelskému utkání jsme zajížděli do Chomutova, kde nás vyzval místní druholigové mužstvo FC Baník.
Již od úvodních minut bylo na hráčích vidět, že dnes to nebude lehkonohý výkon jako v minulém zápase proti Liberci, ale bude, ale po náročném týdnu to bude tvrdě odpracované utkání. Úleva na naše sálovky přišla již v čase 1:11, Lucas si pohrál se svým strážcem a předložil míč Krokovi, který mířil přesně. Přesně o minutu později rozehrál přímý kop Michal Kovács na Hrdého a vedli jsme 2:0. Domácí jsme do této chvíle do ničeho nepoušteli a na začátku šesté minuty jsme šli do tříbrankového vedení, nejprve byl v pokutovém území podražen Krok a následný pokutový kop bezpečně využil Kovács. Stále jsme tlačili a vytvářeli zajímavé střelecké příležitosti, ale domácí držel brankář Šlégr. Ten nedosáhl až na dorážku Kubelky. I domácí se postupem času dostávali do zajímavých situací, jednu takovou i využili v polovině čtrnácté minuty ke snížení na 4:1. V závěru první půle měla šance obě mužstva, ale brankáři již žádnou střelu za svá záda nepustili a to domácí měli možnost desetimetrového kopu.

Ve druhém poločase jsme pokračovali prakticky ve stejném výkonu z prvího poločasu. Domácí mužstvo se snažilo, ale jejich hráčům docházely síly podstatně rychleji než našim. pěknou kombinaci předvedl Zapletal a zakončující Krok v čase 23:47. O jedenáct vteřin později ten stejný hráč uzavřel hattrick. Na začátku 29.minuty rozehrál roh Kovács, Lucas udržel svého strážce a krásně patou posunul na svého skórujícího bratra Matheuse. O další minutu později přihrával před bránu Hrdý a jeho nástřel skončil v domácí síti. Uběhla další minuta a Krok vrátil gólovou asistenci Petru Zapletalovi, v polovině druhé části hry jsme tak vedli 9:1. Baník se do zakončení také dostával, ale nic přes pozorného Mareše, ani druhý domácí desetimetrový kop do sítě neprošlo. Našim hráčům se dařilo o dost lépe. V polovině 34.minuty přiťukl Rodrigo Hrdému a ten vstřelil náší desátou branku. V čase 34:52 si párkrát vyměnili míč Matheus s Rodrigem a druhý jmenovaný zvýšil. Tečku za všemi brankami udělal po další přesné přihrávce Hrdého tentokrát Lucas a stanovil konečný výsledek na 12:1 z našeho pohledu.

Utkání nebylo pro naše hráče vůbec jednoduché. Byla na nich znatelná velká únava z týdeního drilu a stál proti nám agresivní houževnatý soupeř, ale opět jsme nepodali vůbec špatný výkon a zaslouženě vysoko zvítězili. V dalším přátelském utkání nás příští pátek 18.8.2017 čeká cesta do nedalekého Mělníka, kde nás vyzve od 20:00 nováček 1.FUTSAL ligy místní SK Olympik.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): "Skončili jsme druhý těžký týden fyzické přípravy, bylo na hráčích vidět, že jsou unavení. I přes únavu jsme odehráli utkání ve slušném tempu a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem. Myslím si, že každým tréninkem a zápasem se posouváme na vyšší level. Klukům děkuji jak zápas odpracovali a věřím, že budeme takto pokračovat dále."

FC Baník Chomutov - Gardenline Litoměřice 1:12 (1:4)