Třetí místo jsme uhájili

V posledním kole základní části jsme v domácím prostředí sportovní haly Chemik v Lovosicích přivítali 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto. V zápase nám šlo především o udržení třetí příčky a dobré naladění se na vyřazovací část Chance futsal ligy.
Začátek jsme neměli špatný, ale do vyloženější šance jsme se nepropracovali. V čase 4:04 napřáhl z poloviny hřiště Vágner a jindy skvělý Vavrek střelu podcenil a ta propadla za jeho záda. Na odpověď se nečekalo dlouho, Přesně po třiceti vteřinách se procháčkoval obranou hostů Danilinho a Two bodlem mezi nohy prostřelil Gerčáka. V polovině osmé minuty rozehrál na krátko přímý kop Rodrigo Hrdému a jeho rána zamíříla do pravého horního rohu - 2:1. O dvě minuty později jsme využili další signál a Rodrigo nás poslal do dvoubrankového vedení. Na začátku čtrnácté minuty Vagnao orazítkoval hostující tyč. V šestnácté minutě neuhlídal Wenderson Habrmana a ten propálil i Vavreka. Sedm vteřin před koncem nám dvoubrankové vedení vrátil Krok, když si dvakrát v úniku vyměnil míč s Radkem Hrdým a do kabin se odcházelo za našeho vedení 4:2.

Záčátek druhé půle začal opět svižně, v čase 21:33 napřáhl Novák a k překvapení všech se míč zastavil až v síti. Odpověď nám opět trvala třicet vteřin. Rodrigo rozehrál aut a dobře postavený Sedláček mířil parádně. Ve 27.minutě opět zvonila tyč hostující branky, tentokrát ji orazítkoval Two. Brankovou konstrukci trefil i hostující Koblasa. Koncem 33.minuty přišla brazilská spolupráce. Danilinho našel Twoa a ten zvýšil na rozdíl tří branek. Konečnou podobu výsledku dala střela Rodriga do opuštěné branky Nejzbachu při hostující power-play a tak naše mužstvo po závěrečném hvizdu slavilo vítězství nad Vysokým Mýtem 7:3.

Výhra nám dala jistotu třetího místa po základní části. Ostatní výsledky nám pro čtvrtfinále přidělily souboj se Spartou Praha. Jistě dramatická série začne v pátek 14.4.2017 od 20:00 ve sportovní hale Chemik v Lovosicích.

Lukáš Vobecký (manažer Gardenline Litoměřice): „Utkání bylo volnějšího tempa. Kvalitně jsme kombinovali a byli silní na míči. Trochu jsme měli okna v defenzívě, v play off musíme být koncentrovaní. Třetí místo po základní části je super, ale teď se teprve ukáže, jak na tom jsme.“

Roman Páral (trenér Nejzbachu Vysoké Mýto): „Začali jsme dobře a dostali jsme se do vedení. Jenže pak jsme udělali to samé, co celou sezonu. Udělali jsme dvě hrubé chyby a domácí výsledek otočili. Ještě jsme dokázali korigovat na dva-tři, ale druhý poločas se nám vůbec nepovedl. Nebyli jsme schopni zkorigovat výsledek. Domácí vyhráli zaslouženě a gratuluji jim ke třetímu místu.“

Gardenline Litoměřice - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 7:3 (4:2)
Branky: 5. Two (Danilinho), 8. Hrdý (Taverna), 10. Taverna (Krok), 20. Krok (Hrdý), 23. Sedláček (Taverna), 33. Two (Danilinho), 39. Taverna (Vagnao) – 5. Vágner (Kubát), 16. Habrman (Jeníček), 22. Novák (Gerčák)