Tréninky mají hlavu a patu, říká Matouš Kubelka

V prvním utkání se podílel na vysokém vítězství s Libercem třemi brankami, ty dokázal vstřelit čistým hattrickem během pěti minut a tak jsme si vybrali Matouše Kubelku k dalšímu rozhovoru.

V prvním přátelském utkání jsem si poradili s Libercem. Jak bys utkání zhodnotil?
Utkání s Libercem nemělo předem stanovené žádné cíle. Bylo důležité se nezranit, dostat se více do herního stylu a herně se seznámit s novými spoluhráči. Liberec nepřijel v plné sestavě a zřejmě zkoušel do týmu zakomponovat nové mladé hráče. Možná i díky tomu jsme si utkání od začátku hlídali a zaslouženě zvítězili nemalým rozdílem.

 

Jako první ses mezi střelce zapsal právě ty a hned třikrát. Jak bys trefy popsal?                          
Vstřelené góly byly v podstatě taková nadstavba a zpříjemnění prvního startu, ačkoliv to nebyly žádné krásné góly, ale dobře připravené asistence od spoluhráčů či tečované střely. Pro mě je důležité, že jsem se po poměrně dlouhém volnu na palubovce cítil opravdu dobře. Pocit ze hry ale vzápětí vystřídal pocit beznaděje, když mě informoval o sazbách v týmové kase náš pokladník Machy…

 

Jaká je zatím příprava pod vedením Igora Vodeckého a jak se ti v Litoměřicích líbí?                  
Na Igora jsem již ze Sparty zvyklý a jsem s ním velmi spokojen. Líbí se mi, jak tým pod jeho vedením pracuje, tréninky mají hlavu a patu a velké nasazení. Co se týče Litoměřic, tak jsem velmi spokojený se zdravou atmosférou a férovostí od hráčů až po samotné vedení klubu.

 
Do začátku ligy nám zbývá něco přes dvacet dní, jak silné se ti zdá naše mužstvo?                     
Je moc brzy na to hodnotit stav týmu na začátku přípravy, nicméně tým mi připadá morálně zdravý, hladový po vítězství a úspěchu a věřím, že budeme pro ostatní týmy velmi nepříjemný soupeř.

 

Jak se zatím spolupracuje s Brazilci?
Je to zajímavá zkušenost. Člověk si uvědomí, že to není vždy úplně jednoduché, ať už pro jednu, tak pro druhou stranu. Ale vždycky se dá všechno vyřešit. Navíc kluci jsou fajn a je s nimi sranda.

 

Jaké osobní cíle si dáváš do nadcházejícího ročníku a kam by si chtěl dojít s týmem?                 
Chci být pro tým užitečný, to je můj osobní cíl. Chci nabrat, co nejvíc zkušeností, být spokojený se svojí hrou a nastřílet co nejvíce gólů. Rád bych se s týmem pral o finále.

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz