Stav čtvrtfinále nerozhodně

Druhé utkání čtvrtfinálové série mezi naší mužstvem a Spartou se odehrálo v úterý 25.4.2017 v Praze v Aréně Sparta. Tam se série přesouvalo za našeho vedení 1:0.
Samotný začátek moc povedených momentů nepřinesl. Hrálo se velmi opatrně. Naši hráči drželi míč, ale Sparta zamkla obranu a ta byla neprůchodná. První vážnější situace přišla až se střelou Zapletala, která však na začátku sedmé minuty mířila nad. Na jejím konci pak musel podruhé zahrát brankář Vavrek a porušil tím pravidla. Nepřímý kop však Sparta nevyužila. V polovině deváté minuty měl velkou šanci Křemen, ale minul. Na další šanci se čekalo skoro šest minut a opět to byl Křemen, který ve skluzu minul. V čase 17:27 se už ale domácí radovali, Sláma otřel míč o jednoho z bránících hráčů a Vavrek byl bezmocný - 1:0. V závěru první půle jsme zkusili power-play. ale ta nevedla vůbec k ničemu a tak se do kabin odcházelo pro nás za nepříznivého stavu a s našimi dvěma střelami na branku Sparty.

Druhá část začala naší stoprocentní šancí, ale nabídkou od Twoa Danilinho pohrdl. V čase 24:00 si Doša naběhl na sklepnutý míč od Rotta a prohrávali jsme o dvě branky. O chvíli později zahrozil Sláma, ale Vavrek byl pozorný. V čase 27:36 jsme mohl snížit, ale chytrou střelu Zapletala zastavila tyčka. Opět jsme sáhli k power-play. Tou jsem ale uspali nejen diváky, ale hlavně sebe a vůbec k ničemu nevedla. Po dvou vteřinách třicátéšesté minuty jsme prohrávali 3:0 a o dalších 17 vteřin později bylo ještě hůř. Stále jsme pokračovali s jedním hráčem v poli navíc, ale prosadili jsme se až na startu poslední minuty zásluhou Vagnaa, ten stejný hráč po podobné akci snížil patnáct vteřin před koncem na 2:4 z našeho pohledu, ale na nic jiného už čas nezbyl a tak jsme ve druhém zápase zaslouženě prohráli 4:2.

Sparta výhrou srovnala stav série hrané na tři vítězné zápasy na 1:1. Další utkání se hraje již zítra. Výkop utkání je tedy v pátek 28.4.2017 od 20:00 ve sportovní hale Chemik v Lovosicích a nezbývá nám věřit, že tak špatný výkon jako v úterý již nezopakujeme. Všichni pak doražte naašemu mužstvu pomoci. Vstupné je zdarma a během celého utkání můžete všichni přispět na kampaň Futsal za život, o které se dozvíte na našem facebookovém profilu, webu nebo zítra přímo v hale.

Martin Mareš (brankář AC Sparta Praha): „Přistoupili jsme k zápasu zodpovědněji než minule. Chtěli jsme lépe plnit obranné záležitosti a bránit každý svého hráče, což se nám podařilo. Naší pilnou defenzivou jsme Litoměřice k ničemu nepustili a dokázali zvítězit. Samozřejmě každý brankář chce udržet čisté konto, ale v tuto chvíli je důležité, že je stav série jedna-jedna. Mohlo by se zdát, že nejtěžší momenty byly při power play Litoměřic, kdy tam byla jedna akce za druhou, ale ještě důležitější pro mě byly zákroky v prvním poločase, kdy hosté vystřelili jen dvakrát, ale mě tyto zákroky dostaly do zápasu a mohl jsem týmu pomoc.“

David Filinger
(trenér Gardenline Litoměřice): „Sparta zvítězila zaslouženě, nebudeme si nic nalhávat. My jsme možná drželi dobře míč, ale to je tak vše. Za celý zápas jsme si nedokázali vytvořit žádnou větší šanci, což bylo rozhodující. Sparta hrála výborně, byla dobře připravená a naše jediné šance přišly při power play. Tentokrát jsme si nezasloužili vyhrát.“

AC Sparta Praha - Gardenline Litoměřice 4:2 (1:0)
Branky: 18. Sláma (Kovács), 24. Doša (Rott), 36. Rott (Křemen), 36. Doša – 40. Vagnao (Hrdý), 40. Vagnao (Danilinho)