Slavii jsme porazili i v odvetě

V minulém kole vyhráli litoměřičtí futsalisté v České Lípě. Tentokrát zavítali do pražského Edenu, kde je přivítala domácí Slavia. Hosté svého soupeře zaskočili a již po prvních deseti minutách vedli o dvě branky. Domácím se sice podařilo vstřelit kontaktní gól, ale ve zbytku duelu dominovali Severočeši, kteří po přestávce přidali tři přesné zásahy, na které nenašli Pražané žádnou odpověď. Gardenline Litoměřice se po tomto kole posouvají na čtvrtou příčku.

V první minutě se prezentoval nepřesnou střelou Fabricio. Ve druhé minutě se dostávali do slibné šance domácí, ale pozorný Vavrek ji včasným výběhem zlikvidoval. V téže minutě napřahuje u postranní čáry Arsovski, ale nastřeluje pouze tyč. Ve třetí minutě byl faulován Záruba a Pražané mají na svém kontě druhý akumulovaný faul. Ve čtvrté minutě zastavuje u postranní čáry Homola pronikajícího Kroka. V téže minutě končí další akce domácích nepřesnou přihrávkou Směřičky. V páté minutě vychytal Vavrek Hrdinu a následně si poradil i s dorážkou Směřičky. Vavrek musí být v této chvíli ošetřován. V šesté minutě na Kubíčka nevyzrál Záruba. V sedmé minutě končí litoměřická akce nepřesnou Kovácsovou přihrávkou. V osmé minutě se domácí dopustili chyby, osamocený Fabricio se poté dostal před Kubíčka a střelou po zemi otevírá gólový účet tohoto duelu. Tlak Severočechů nepolevuje. V desáté minutě našel Kovács na pravé straně Rafaela, na jehož ránu si sice Kubíček sáhl, ale míči v cestě do sítě zabránit nedokázal. Ve 12. minutě přihrál Směřička na pravou stranu Míčovi, jehož bomba se zastavuje až v síti. Ve 13. minutě rozehráli hosté rohový kop, ale Zárubovu parádní střelu bez přípravy vytěsnil Kubíček dalším výborným zákrokem. O chvíli později zahrozili litoměřičtí, ale jejich snahu utnul nepřesnou přihrávkou Kovács. Ve 14. minutě vyráží Vavrek pokus, který na jeho branku vyslal Arsovski. V 15. minutě vyslal Hrdý do velké šance Tichého, jehož střela těsně míjí pravou tyč. V 17. minutě je faulován Hrdina a hosté mají na svém kontě čtvrtý akumulovaný faul. V 19. minutě fauloval Hrdina Kovácse. V téže minutě nezpracoval Hrdina Směřičkovu přihrávku. Ve 20. minutě pálí Novotný nad. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:2.

Ve 21. minutě vyběhl Kubíček daleko z branky, aby napravil chybu svých spoluhráčů. Ve 22. minutě přihrál Směřička Novotnému, ale ten trefuje pouze boční síť. O chvíli později ho na druhé straně napodobuje Kovács, který se o chvilku později dopouští nedovoleného zákroku na polovině hřiště. Ve 23. minutě se dostal k míči Záruba a jeho únik zastavil nedovoleně Kubíček, jehož skluz je ohodnocen žlutou kartou. Záruba si stěžuje na bolest kotníku a zůstává otázkou, zda bude pokračovat. Ve 23. minutě se nepodařilo Rafaelovi, číhajícímu u tyče, procedit míč za brankovou čáru. V téže minutě zaútočil po levé straně zcela osamocený Taverna, jenž Rafaelovu přihrávku zužitkoval, obstřelil Kubíčka a od tyče se míč odráží za brankovou čáru. Ve 25. minutě se domácí marně snaží s výsledkem něco udělat. Ve 27. minutě se vrací Záruba do hry, ale téměř okamžitě inkasuje úder do obličeje. Zdá se, že je v pořádku. V těchto chvílích je hra plná nepřesností. Ve 29. minutě se neujaly pokusy Rafaela a po rozehraném rohovém kopu ani Zárubův. Ve 30. minutě byl faulován Lištván, ale Hrubému rozehrávka vůbec nevyšla. Ve 31. minutě vysunul u postranní čáry Novotný Hrdinu, jehož ránu Vavrek zkrotil stejně jako následnou střelu Novotného. Ve 32. minutě nabil Záruba Krokovi, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 33. minutě předvedl Kovács ostrý zákrok na Hrdinu a dostává červenou kartu. Domácí mají před sebou dvouminutovou přesilovou hru. Ve 34. minutě selhal na brankové čáře Lištván, jenž nedokázal uklidit míč mezi tři tyče. Hosté si vybírají oddechový čas. Litoměřičtí se statečně brání a odolávají tlaku Pražanů. Ve 35. minutě našel Záruba na pravé straně Fabricia a ten předvedl parádní techniku a nakonec zametl míč do odkryté branky. Ve 36. minutě dostává žlutou kartu faulující Krstevski. V téže minutě rozehrál Záruba přímý kop na Fabricia a ten nedává z pravé strany Kubíčkovi šanci. Ve 37. minutě zkoušejí domácí hru bez brankáře. V závěru se Pražané snaží ze všech sil, ale pozorná litoměřická obrana jim toho moc nedovoluje. Utkání končí a hosté se radují ze zisku dalších tří bodů, které je přibližují k čelu tabulky.

Marcel Lička (Slavia): Chtěli jsme zabojovat o vítězství pro nemocného Nenada Veljkoviče, bohužel se to nepovedlo. Za stavu nula dva jsme měli dvě velice dobré příležitosti ke skórování, bohužel jsme je nevyužili, pak nás soupeř potrestal dalšími brankami. Trochu na nás dopadla nevyužitá přesilovka, kdy jsme míč do sítě nedostali. Je to škoda, místo červené karty bych raději bral to, kdyby Tonda Hrdina měl možnost akci dokončit a snížit.

Marek Kopecký (trenér Gardenline): Na Slavii jsme se poctivě připravili, věděli jsme, že hraje stylem 4-0, takže jsme na to zaměřili tréninky a myslím si, že to splnilo účel. Hru jsme měli celkem pod kontrolou, dařilo se nám získávat balóny, chtěli jsme soupeře postupně dopresovat a to se nám dařilo. Šli jsme do dvougólového vedení, druhé střídání jsme chtěli dohrát bez inkasované branky, ale to se bohužel nepovedlo. V poločase to bylo o jeden gól, což je vždy ošemetný výsledek. Důležitým momentem byla ubráněná přesilovka, utkání se mohlo zkomplikovat, ale kluci to skvěle ubránili. Pak jsme dalšími brankami už rozhodli. Ukázala se naše kvalita a poctivá práce v tréninku a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Připravujeme se na play-off, máme ambice zůstat co nejvýše v tabulce, ale nejvíc nás teď zajímá samotná hra a práce na tréninku, přidali se další noví kluci, je třeba je zapracovat a sehrát se. Musíme se připravit fyzicky i psychicky na play-off, které určitě bude těžké. Teď ale jdeme zápas od zápasu, trénink od tréninku a doufám, že kluci pochopili, že cesta k úspěchu jde přes tvrdou práci a začíná to být vidět.

SK Slavia Praha – Gardenline Litoměřice   1:5 (1:2)

Branky a nahrávky: 12. Míča (Směřička) – 8. Fabricio, 10. Rafael (Kovács), 23. Taverna (Rafael), 35. Fabricio (Záruba), 36. Fabricio (Záruba). Rozhodčí: Tomáš Markovský, Leoš Gryc, Stanislav Laštovička. ŽK: Kubíček, Krstevski. Diváci: 120.

SK Slavia Praha: Kubíček (Žežulka) – Brychta, Krstevski, Směřička, Novotný, Hrubý, Turek, Arsovski, Lištván, Homola, Míča, Hrdina, Hájek.  Trenér: Nenad Veljkovič.

Gardenline Litoměřice: Vavrek (Šimon) – Taverna, Záruba, Zapletal, Fabricio, Hrdý, Kovács, Graciano, Rafael, Vagnao, Krok, Tichý.  Trenér: Marek Kopecký.

Autor: Václav Beneš / Foto: Nikol Kuncová