Se Spartou jsme remizovali

Po svátcích a vstupu do Nového roku se opět rozjela naše nejvyšší soutěž. Už pod názvem generálního partnera VARTA. A do Lovosic nepřijel nikdo menší, než AC Sparta Praha.
V úvodu utkání jsme byli často na míči, ale se střelami z dálky si Vahala dokázal poradit. Sparta si do prvního ohrožení branky dostala na začátku osmé minuty a bohužel se hned dostala zásluhou Cupáka do vedení. Naše mužstvo se snažilo, ale Sparta kvalitně bránila a často si pomáhala power-play s brankářem Vahalou. Tím zkušeně narušovala naše tempo. Až se na to nemohl dívat Rafael a fantastickou individuální akcí tři a půl minuty před koncem poločasu vyrovnal. 

Druhý poločas jsme začali opět aktivně, ale hosté vyráželi do nebezpečných brejků. Na začátku 28.minuty napřáhl z velké dálky Radim Záruba. Jeho střelu tečoval jeden z bráních hráčů a překvapený Vahala už jen lovil míč ze sítě. Sparta si znovu a znovu pomáhala power-play a zaslouženě se dočkala vyrovnání osm minut před koncem, kdy důraz uplatnil Cupák. Obrat ve skóre zařídil Belej, po dalším závaru, který způsobil aktivní Cupák. Vyrovnání přinesla naše hra bez brankáře. Rafael chytře prostrčil míč na Vagnaa a necelé dvě minuty před koncem bylo skóre 3:3. V poslední minutě jsme měli na své straně dva desetimetrové kopy. Ale nejprve Kovács netrefil bránu a Rafael třicet vteřin před koncem nastřelil tyč a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 3.3.

Další utkání čaká naše mužstvo již zítra, když v dohrávce 14.kola zajíždí do nedaleké České Lípy. Tam se od 20:30 postavíme místním Démonům.


Marek Kopecký (trenér Gardenline Litoměřice):
 „Věděli jsme, že Sparta přijede v menším počtu hráčů a že bude hrát hodně zataženě a bude spoléhat na brejky. To se také potvrdilo. Hráčům nemám za první poločas co vytknout, byli v pohybu, snažili se, ale bohužel do vedení šla Sparta, když si pomohla hrou s brankářem na útočné polovině a my na to nestačili zareagovat. V závěru poločasu se nám ale podařilo vyrovnat. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivitě. Sparta nám naši hru ale narušovala svou power play, což nám dělalo problémy a vypadávali jsme z tempa. Nakonec jsme mohli zápas rozhodnout ve svůj prospěch, ale neproměnili jsme dvě desítky. Celkově je to ale z mého pohledu zasloužená remíza. Samozřejmě nedat dvě penalty zamrzí, ale dlouho jsem neviděl Spartu takto bojovat a bod si ze zápasu odnést zasloužila.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha):
„Před zápasem jsem hráčům řekl, že mě nezajímá výsledek. Požadoval jsem po nich, aby ale hráli jako tým. V zápase nám chyběla prakticky celá první čtyřka, protože když se ohlédnu na začátek sezony tak skončil kvůli zranění Lucas, odešel Wilde a zranění jsou Amadeu a Marcelo. Hráči mé přání, aby hráli týmově naprosto splnili. Hráli obětavě, skákali do střel, pomáhali jeden druhému a já nemám komu co vyčíst. Věděli jsme dopředu, že soupeř bude hodně držet míč, protože jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků, což se nám dařilo. Měli jsme z toho asi šest šancí, které jsme ale bohužel nedali. Domácí více drželi míč, ale my měli více šancí. Před zápasem, v sestavě, v jaké jsme sem jeli bychom asi remízu brali, ale nyní trochu remízy litujeme, vzhledem k tomu, jaké šance jsme si vytvořili. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří byli neskuteční. Už v loňském čtvrtfinále jsme viděli, že Sparta má v Lovosicích početnou skupinu fanoušků. I nyní se to potvrdilo. Jejich povzbuzování nás drželo ve hře, a i jim patří velký dík. Dík patří samozřejmě i hráčům a pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak je to brankář Vahala, který ukázal naplno svou kvalitu, když nejen skvěle zachytal, ale pomohl nám i výrazně při útočení.“


Gardenline Litoměřice – AC Sparta Praha   3:3 (1:1)


Branky a nahrávky:
 17. Rafael (Kovács), 28. Záruba (Krok), 39. Vagnao (Rafael) – 8. Cupák (Sop), 33. Cupák (Brahimi), 35. Belej (Sop). Rozhodčí:  Jiří Šmíd, Ondřej Černý, Jan Novotný. ŽK: Pimpolho, Brahimi, Belej. Diváci: 760.


Gardenline Litoměřice:
Vavrek (Šimon) – Taverna, Záruba, Matheus, Zapletal, Fabricio, Hrdý, Kovács, Graciano, Rafael, Vagnao, Krok, Tichý.  Trenér: Marek Kopecký.


AC Sparta Praha:
Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Belej, Brahimi, Diego, Cupák, Pimpolho, Sop, Hájek, Hora, Doležal.  Trenér: Beni Simitči.

ostatní články ostatní zápasy

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz