Reprezentant Ázerbajdžánu Rafael oblékne náš dres

Vedení klubu nezahálí ani před nadcházejícími svátky. A tak můžeme všem představit asi největší posilu pro zbytek sezony. Tou je naturalizovaný reprezentant Ázerbajdžánu Rafael Durval da Costa Lira.
Brazilský rodák Rafael se narodil 26.12.1982. Výborný obránce, který v Brazílii prošel kvalitními kluby, v Evropě nastupoval převážně za ty špičkové. Tři roky oblékal dres kazašského Kairatu AFC. Na další tři roky se upsal přednímu týmu v Rusku Sibiru Novosibirsk. A pak už přišlo účinkování v nejlepším ázerbajdžánském klubu Araz Naxçivan. Díky němu se dostal i k pasu země svého nového zaměstnavatele a byl i u největších úspěchů klubu (třetí místo v UEFA Futsal Cupu), tak i vzestupu reprezentačního mužstva země, kterou nově reprezentoval.

Rafael se představil dvakrát na futsalovém EURU. Na turnaji v Srbsku mohl změřit síly i s naším národním týmem. A pomohl k naší porážce 6:5 jednou brankou a dvěma asistencemi. 

Na krátko se představil i v dresu chorvatského Nacionalu Zagreb. V této sezoně působil v rodné Brazílii. Teď už je k dispozici našim trenérům a svou premiéru v zelenobílém dresu by si měl odbýt v domácím utkání 5.1. od 20:30 proti AC Sparta Praha.

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz