Proti Helasu jsme zklamali

V minulém kole remizovali litoměřičtí futsalisté na palubovce Gamaspolu Jeseník. Tentokrát v hale chemik přivítali Helas Brno. Domácí, kteří vstupovali do zápasu v roli jasného favorita, se v první půli ujali vedení. Hosté po přestávce srovnali krok. Severočeši si vzali vedení bleskově zpět. To bylo z jejich strany vše, Brňané zabrali a třemi góly v řadě rozhodli o tom, že se všechny body stěhují na Moravu.

V první minutě vyráží Vavrek ránu, kterou vyslal Šarközy z poloviny hřiště, pouze před sebe, kde míč odklízí do bezpečí Vagnao. Ve druhé minutě rozehráli hosté rohový kop, ale litoměřickou branku se jim ohrozit nepodařilo. V téže minutě zastavil Vavrek na hranici brankoviště pronikajícího Presla a hostující střídačka se dožaduje odpískání penalty, ale hra pokračuje bez přerušení dál. Domácí se snaží něco vymyslet na pozornou brněnskou obranu, která jejich tlaku zatím odolává. Ve čtvrté minutě si gólman Konečný bez problémů poradil s pokusem, který mířil do středu branky. V páté minutě utíká Mužíkovi míč do zámezí a tím je brněnská akce skončena. O chvíli později nechápe ani sám Vagnao, který se ocitl v dobré příležitosti, jak ji mohl zahodit. V šesté minutě neudržel nervy na uzdě trenér Brna a je sudími upozorněn na to, že jej příště za podobné řeči vykáží ze střídačky. V sedmé minutě byl Konečného výhoz moc dlouhý, ale na druhé straně ukrývá Vavrek míč v rukavicích před dotírajícími soupeři. V osmé minutě obešel Taverna jednoho ze soupeřů a ten jej za trest poslal k zemi. O chvíli později vypálil Šarközy, ale jeho rána postrádala přesnost. V deváté minutě nepochopil Taverna Zapletalovu myšlenku a tak se míč dostává do zámezí. V desáté minutě se objevil před Konečným zcela osamocený Krok, ale střela mu vůbec nesedla a míč letí mimo tři tyče. O chvíli později postrádal přesnost pokus Hrdého. Ve 13. minutě končí v ochranné síti Vagnaova ztečovaná bomba. V téže minutě rozehráli domácí rohový kop, ale zakončující Graciano trefuje pouze nohy ležícího Konečného. Ve 14. minutě se vydali litoměřičtí do přečíslení tři na dva, kováč volil místo střely přihrávku na Vagnaa, který to nečekal a tím celá akce končí. V 16. minutě ukrývá Vavrek v rukavicích dlouhý Konečného výhoz. V čase 16:18 napřáhl Hrdý, jeho pokus sice dokázal Konečný vyrazit, ale na Krokovu dorážku která od tyče zapadla za brankovou čáru, již dosáhnout nemohl. V 17. minutě zlikvidoval Vavrek šanci V. Cupáka. V 19. minutě hledal Vagnao na půlící čáře Kovácse, ale ten dlouhou přihrávku nezpracoval. O chvíli později si Vavrek pohlídal nebezpečnou přízemní střelu. Ve 20. minutě byl v rohu faulován Taverna. Dvě vteřiny před přestávkou posadil Taverna jednoho z protihráčů na zadek a poté vyslal ránu, jenž těsně minula pravou tyčku. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Ve 21. minutě trefuje Graciano z otočky pouze ochrannou síť za brněnskou brankou. Ve 22. minutě mají litoměřičtí, po faulu Tichého, na svém kontě první akumulovaný faul. Ve 23. minutě byl nebezpečným skluzem zastaven Kovács a první akumulovaný faul mají na svém kontě i hosté. O chvíli později zakončoval Krok z těsné blízkosti, ale míč poslal mimo tři tyče. Ve 24. minutě selhal ve stoprocentní příležitosti Vagnao číhající u vzdálenější tyče, když netrefil zcela odkrytou brněnskou branku. V čase 24:12 zaměstnal D. Cupák hned dvojici obránců a gólmana a poté naservíroval míč Mužíkovi, jenž tuto obrovskou šanci zužitkoval. V čase 25:01 předvedli domácí parádní akci na jeden dotek na jejímž konci byl Tichý, který vrací vedení na stranu Severočechů. Tuto akci ocenilo potleskem nejen domácí publikum, ale i trenér hostí. Na konci 26. minuty zahrozil Tichý ve spolupráci s Vagnaem, jehož bomba se mezi tři tyče nevešla. Ve 27. minutě končí brněnská akce nepřesnou přihrávkou. Ve 28. minutě byl tvrdě dohrán Hrdý, který se po chvilce zvedá a kulhá na střídačku. Ve 29. minutě se hosté vydali do rychlého protiútoku, ale nepřešli přes dvojici bránících protihráčů. V čase 30:56 se po parádní individuální akci prosadil Ovčačík, jenž nedal Vavrekovi šanci. Ve 33. minutě podrazil D. Cupák Hrdého a vykoledoval si žlutou kartu. V téže minutě nepropálil Kovács z trestného kopu dobře postavenou zeď. V čase 33:34 založil D. Cupák další rychlý protiútok, hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, a zakončující Mužík posílá míč do sítě mezi Vavrekovýma nohama. Ve 35. minutě se snažil Konečného dlouhý výhoz usměrnit za Vavrekova záda hlavou D. Cupák, ale to mu nevyšlo. Litoměřičtí hrají bez brankáře. Ve 36. minutě nezapadl Kovácsův povedený pokus pod horní tyčku. Ve 38. minutě vyráží Konečný Kovácsovu další střelu. V čase 37:30 se odrazil míč před brněnskou brankou k Outratovi a ten posílá přes celé hřiště míč do opuštěné litoměřické klece. Ve 39. minutě povolily nervy D. Cupákovi, jenž v blízkosti rozhodčích slovně napadl Tavernu, ale vše zůstalo bez trestu a hosté si berou oddechový čas. Ve 39. minutě pálí Vagnao vysoko nad. Ve 40. minutě poslal nevybíravě k zemi Outrata Tavernu a dostává žlutou kartu. Čtyři vteřiny před koncem vytěsnil jeden z hostujících obránců mimo Zapletalovu střelu, směřující do prázdné branky. Utkání končí a následuje konflikt mezi jedním z brněnských hráčů a členem litoměřického realizačního týmu, kterou musela roztrhnout dvojice rozhodčích. Hráči jsou posláni do kabin, aniž by si po zápase podali ruce.

Lukáš Vobecký (sportovní manažér Gardenline Litoměřice): "Jestli si hráči myslí, že se nějaký soupeř porazí sám, měli by se probrat. Jak v poslední době přistupujeme k tréninkům, tak se nám vše vrací v zápase. Jsem neskutečně zklamaný z přístupu a chování některých hráčů. Helas bojoval o každý míč a jejich brejky vždy nesly velké nebezpečí a zaslouženě zvítězil. Skvěle zachytal brankář Konečný. Do krize jsme se dostali sami a jen zlepšeným přístupem se z ní můžeme dostat."

David Cupák (kapitán Helas Brno): "Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a to se potvrdilo. První větší šanci jsme měli my, ale nevyužili jsme ji. V dalším průběhu prvního poločasu byli Litoměřice lepší a dostali se zaslouženě do vedení. Nás podržel celý zápas dobře chytající brankář Konečný. Druhý poločas už se hrál otevřenější futsal na obě strany. Domácí byli častěji na míči a my hrozili především z brejkových situacích, které jsme třikrát dobře vyřešili a šli do vedení. Byli jsme produktivní a to rozhodlo o našem vítězství. Zápasu by asi více slušela remíza."

Gardenline Litoměřice - Helas Brno 2:4 (1:0)
Branky:
17. Krok (Hrdý), 26. Tichý (Vagnao) – 25. Mužík (D. Cupák), 31. Ovčačík (Konečný), 34. Mužík (D. Cupák), 38. Outrata. Rozhodčí: Ondřej Černý, Daniel Plzák. ŽK: D. Cupák, Outrata