Přípravu jsme začali jasnou výhrou

Po středečním zahájení přípravy na nový ročník 1.FUTSAL ligy čekalo naše mužstvo již po dvou dnech přátelské utkání. Do sportovní haly Chemik v Lovosicích přijel druhý tým loňského ročníku druhé ligy západ FT Zlej se(n) Liberec.
Do prvního přátelského utkání jsme vstoupili s velkým elánem, drželi jsme míč a bylo nás celé hřiště. Na začátku třetí minuty se prokličkoval obranou Lucas, ale orazítkoval pouze břevno. Další střelu vyslal Vagnao, poté nastřelil konstrukci branky Liberce Kovács. V čase 8:40 jsme otevřeli skóre, když Kubelku u zadní tyče našel Matheus. O půl minuty později napřáhl z velké dálky Rodrigo a jeho střelu tečoval opět Kubelka - 2:0. Za dvě minuty byl v akci velmi aktivní Lucas. Ladně obešel tři protihráče, ale na Vogta nevyzrál. Na toho měl do této chvíle recept jen Matouš Kubelka a ten to potvrdil uzavřením hattricku v čase 13:49, když ho velmi chytrou přihrávkou našel Hrdý. Na začátku šestnácté minuty vysunul opět agilní Hrdý, tentokrát Rodriga a ten obloučkem zvýšil na 4:0. O jedenáct vteřin později vytvořili obrovský tlak na rozehrávající hráče Lucas a jeho bratr Matheus. Získali míč, párkrát si ho vyměnili a vedli jsme o pět branek. Gólový účet poločasu uzavřel Lucas, který nastřelil hostujícího Bínu a strany se měnily za stavu 6:0.

Do druhého poločasu se naše sestava prostřídala a částečně opadl i náš elán. Naopak Liberec chtěl s výsledkem stále něco udělat a byl odměněn pár vteřin před koncem druhé minuty druhého poločasu. Poté byla hra neurovnaná, ale v polovině 26.minuty jsme parádně zahráli přímý kop a po nahrávce Kovácse se prosadil Hrdý. Přesně o dvě minuty později našel Hrdý Macháčka a ten zvýšil na 8:1. Šest minut před koncem nezastavitelný Hrdý přihrál Tichému a vedli jsme 9:1. O minutu později se před osamoceným Vavrekem ocitl Žižka a snížil na 9:2. Neuběhlo ani dalších šedesát vteřin a Vagnao prostřelil mezi nohama střídajícího Dlaska a vstřelil jubilejní desátý gól Litoměřic v tomto střetnutí. Tečku za utkáním udělal desetimetrový kop pro Liberec, střela šla však vedle a v prvním přípravném zápase jsme tak zvýtězili 10:2.

Utkání se hrálo ve svižném tempu, na přátelák před slušnou návštěvou. Předvedly se nové posily a nutno podotknout ve velmi dobrém světle, ale je toho ještě dost co zlepšovat a uvidíme o co dál se posuneme už v pátek 11.8.2017, kdy nastoupíme od 19:00 v Chomutově proti místnímu Baníku.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): "Odehráli jsme první přípravný zápas, jsem rád, že se nikdo nezranil. Zápas se nám povedl jak herně, tak i výsledkově. Jsem spokojený, děkuji hráčům za předvedený výkon."

Gardenline Litoměřice - FT Zlej se(ne) Liberec 10:2 (6:0)