Páté místo je úspěch, uděláme vše abychom byli lepší

Sezona 2016/2017 je minulostí. V premiérové ligové sezoně jsme skončili na celkové páté pozici, když se naše mužstvo po základní části mohlo radovat z třetího místa. Už v sobotu však proběhne los nového ročníku a tak nám minulou sezonu zhodnotili majitel klubu Miloš Náprstek a sportovní manažer Lukáš Vobecký
Jaká tedy nakonec byla první ligová sezona v historii klubu? Ve které jsme nakonec obsadili celkové páté místo?

Za předvedenou hru a výsledek se nemusíme určitě stydět. Převládá pocit spokojenosti, ale samozřejmě už teď přemýšlíme jak dosáhnout ještě lepších výsledků.
 
Úspěšná, byla to hektická sezona, kdy jsme se ani chviličku nezastavili, ale šli jsme postupně za našimi cíli. V sezoně jsme neprohráli v základní části s budoucím mistrem, se stříbrnou Slávií máme vyrovnanou bilanci, bronzové Benago jsme dvakrát porazili. V play-off rozhodli zkušenosti Sparty i tak povedená první ligová sezona.Pojďme se ješte naposledy vrátit ke čtvrtfinálové sérii proti Spartě. Je stále cítit hořkost z vyřazení?

Nedá se to nazvat hořkostí, ale spíše zklamání z toho, že dva rozhodčí jsou schopni zničit celosezonní snažení vedení klubu a celého kádru, když k tomu přidáme, že diváci jak v hale, tak u televize viděli jak utkaní nezvládli, pouze pan delegát ohodnotil jejich výkon jako bezchybný. Nerozumím jak je možné, že za tento výkon dostanou stop na dvě utkaní a Rodrigo za červenou kartu půlroční zákaz činnosti. 
 
Co se týče hry, tak přeci jen byla Sparta asi lepší a zaslouženě tak postoupila. Čtvrté utkání sérii ale hodně poznamenalo, měli jsme více fyzických sil a zdravých hráčů. Chyby rozhodčích se možná ještě dají pochopit, je to dynamický sport a kluci s píšťalkou to nemají lehké. Ale je těžké hodnotit, když jste na té palubovce nebyli a nevíte jaké argumenty na nás vytáhly rozhodčí. My ano a věřte, málo z Vás by se udrželo. Škoda, série byla totiž mezi oběma kluby naprosto korektní až přátelská. Tím se k tomu ale dál už nechci vracet. Ještě to zamrzí, ale je před námi nová sezona, nová výzva.Kdo z hráčů patřil k oporám, od koho si naopak čekal více?

Každý hráč měl v týmu svou roli a tu se snažil splnit na 100 procent. A hráčům nelze nic vytknout.
 

V průběhu sezony přišla třikrát změna na postu hlavního trenéra. Jaké byly důvody a kdo by měl vést mužstvo v nomém ročníku?

Působení trenérů Filingera a Bartoška je pro mě velké zklamání. David se musí ještě hodně učit a hlavně pochopit, že není nejchytřejši na světě, měl by rapidně změnit přístup k hráčům, protože hlavně hráči tvoří tým. Od Vlasty Bartoška jsem očekával aktivnější přístup a nelíbilo se mi, že v utkáních základní části v převážné části zápasů spoléhal na čtyři až pět hráčů. Pro příští sezonu jsme se dohodli na spolupráci s Igorem Vodeckým. Je to mladý perspektivní trenér a věřím, že se mu u nás bude líbit a práce v klubu ho bude naplňovat.

Důvod byl částečně i v tom, že i když se vyhrávalo, i když se prohrávalo, tak v mužstvu nepanovala úplně nejlepší atmosféra. Až play-off z nás udělalo tým a já věřím, že tak budeme pokračovat.


Po organizační stránce jsme ligu zvládli celkem obstojně. Návštěvy v některých zápasech a hlavně v play-off byly na ligu nadprůměrné. Tady spokojenost?

Maximálně a ještě jednou bych rád poděkoval všem fanouškům Gardenline Litoměřice za celosezonní podporu a všem lidem kolem klubu.
 
V organizaci to občas skřípalo, ale ono to jinde není jiné =D. Co se týká diváků, tak paráda. Dostali jsme se v průměru na 492 diváků na zápas a kdo se tím může chlubit. V příští sezoně se ještě vice zaměříme na práci s nimi. Hrát před plnou Lovosickou halou je totiž moc příjmé, vžďyť jsme doma v základní části ztratili pouze za porážku s Plzni a remízami s Chrudimí a Třincem a v play-off jsme padli jednou se Spartou. Cíl pro příští sezonu je průměrnou návštěvnost ještě navýšit.


Už určitě pracujete na složení mužstva pro nadcházející sezonu. Budou velké změny?

Pár změn očekáváme, ale vetšina kádru by měla zůstat.

Já si chci v první řadě alespoň chvíli odpočinout a trochu se věnovat rodině :). Vždyť mám víc zprav a hovorů s prezidentem než s manželkou =D.


Jak moc bude náročná příští sezona a bude liga opět vyrovnaná jako letos?

Myslim si že ne!

Vyrovnaná asi ano, ale jiným způsobem než letos. Můj názor je že se tabulka rozdělí na dvě poloviny týmů. Ale to jsou jen teorie!

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz