Od výhry nás dělilo šest vteřin, prohráváme 1:0, v neděli v Lovosicích pokračujeme

Semifinálová série mezi vítězem základní částí FK Era-Pack Chrudim a čtvrtým týmem Gardenline Litoměřice.
Hostující celek chtěl do utkání vstoupit aktivně, ale tempo hry diktovala Chrudim. I když velkou šanci si v úvodu připravil Rafael. Ve třetí minutě vytáhl střelu Évertona Vavrek na břevno. Domácí hráči byli všude a jejich tlak korunoval vedoucím gólem Éverton po skvělé přihrávce Maxe. Hosté ožili až v poslední pětiminutovce a hru vyrovnali. Další šance Era-Packu ani závěrečná Twoa na druhé straně už ke gólu v prvním poločase nevedla.

Druhý dvacetiminutovka, to pak byla jízda. Šancí na obou stranách bylo spoustu. Skóre nejprve srovnal v čase 22:45 Michal Kovács. Hosté se nadechovali k tlaku, ale během minuty a půl domácí mužstvo zásluhou Évertona a Rešetára odskočilo na rozdíl dvou branek. Chrudim najednou byla opět lepší. Litoměřice sáhly k power-play. Nejprve dělovkou snížil Rafael a Fabricio z nulového úhlu v čase 34:24 vyrovnal. V závěru se převaze o jednoho muže na palubovce předháněla obě mužstva. Chybu v kombinaci Chrudimi, ale využil jednoznačně nejlepší hráč ligy Rafael a Gardenline chybělo k vítězství málo. Bohužel v závěru doputoval míč k Évertonovi a ten šest vteřin před koncem srovnal.

V prodloužení pokračovala power-play. V první části na straně hostů, v té druhé pak na straně Chrudimi. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a sil oboum týmům už taky moc nezbývalo a tak došlo na pokutové kopy. Za Chrudim se neprosadil Koudelka, na druhé straně nebyl úspěšný Kovács a při poslední penaltě Fabricio. Domácí tak uválčili první bod.

Série se přesouvá do Lovosic. Ve sportovní hale Chemik bude výkop v neděli 1.4.2018 od 18:00 a hala bude letos s jistotou poprvé vyprodána!

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Bylo to krásné krásné a vyrovnané utkání. Věřím, že ostatní zápasy série budou probíhat ve stejném stylu. Náš tým vstoupil do zápasu velmi dobře a dařilo se mu prvních třicet minut. V posledních deseti minutách jsme vytvořili řadu chyb, které nás mohly stát zápas. V utkání jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí, které proti týmu na vysoké úrovni, jakým Litoměřice jsou, prostě musíme proměňovat. Doufám, že v neděli uvidí fanoušci další krásný zápas. Za zápas chci všem poděkovat, série se bude rozhodovat v každém detailu. První bod je velmi cenný. Jsem si jist, že všichni, kteří zápas sledovali, byli velmi spokojeni.“

Marek Kopecký (trenér Gardenline Litoměřice): „Těžko se mě zápas hodnotí, odehrála se velká bitva a výborný zápas .Byli jsme blízko vítězství , ale takový je sport a my musíme pokračovat v naši práci. Prohra nás nesmí zlomit.Klukům chci poděkovat za výkon a Chrudimi pogratulovat sportovně k prvnimu vítězství v sérii.“

FK ERA-PACK Chrudim – Gardenline Litoměřice   5:4np (1:0)

Branky a nahrávky: 5. Éverton (Max), 25. Éverton (Felipe), 27. L. Rešetár (Slováček), 40. Éverton (L. Rešetár) – 23. Kovács (Záruba), 30. Rafael (Taverna), 35. Fabricio (Rafael), 39. Rafael. Penalty: 2:1, rozhodující Éverton. Rozhodčí: Zdeněk Petr ml., Jan Kliner, Radim Čep. Bez karet. Diváci: 450.