O výhře jsme rozhodli v prvním poločase

Lovosice – V minulém kole porazili litoměřičtí futsalisté v lovosické hale Chemik pražskou Slavii. Tentokrát přivítali Třinec. Domácí o své výhře rozhodli již během prvních patnácti minut, kdy vstřelili dva góly. Po přestávce se zdálo, že střelcům zvlhl prach a tak diváci čekali na další přesný zásah z jedné, či druhé strany zcela marně. Severočechům patří po tomto kole čtvrtá příčka.

V první minutě přišli hosté Matheusovou zásluhou o míč. O chvíli později prověřil Matheus pozornost gólmana Kreželoka. Na konci téže minuty rozehrávají domácí již třetí rohový kop, ale ani z jednoho se nic neurodilo. Ve druhé minutě kombinují litoměřičtí hlavně na své polovině. Ve třetí minutě vykopl Kreželok na roh Matheusovu ránu z otočky, směřující k pravé tyči. O chvíli později postrádala přesnost Baronova střela z těsné blízkosti. Ve čtvrté minutě si Kreželok pohlídal Hrdého střílenou přihrávku směřující na Tichého. V téže minutě si domácí berou oddechový čas. V páté minutě si opět zabíhal za obranu Tichý, ale na dlouhou Hrdého přihrávku nedosáhl. V téže minutě si připsal Vavrek důležitý zákrok, kterým podržel svůj tým. V čase 05:19 našel Vagnao Zapletala, ten se na vrcholu brankoviště zbavil svého strážce a poté poslal míč přesně do pravé šibenice. V šesté minutě se třinečtí pokusili zaútočit, ale ztroskotali na posledním z obránců. V osmé minutě nezpracoval Matheus Vagnaovu nepřesnou přihrávku. V téže minutě zahrozil na pravé straně Opluštil, který sice obešel Hrdého, ale následně trefil pouze jednoho z obránců. Z následného rohového kopu hosté nic nevymysleli. V deváté minutě vystihl Kovács jednu z třineckých přihrávek a střelou bez přípravy orazítkoval tyč. V desáté minutě se vydali Tichý s Kovácsem do přečíslení dva na jednoho, ale Tichého přihrávka je zblokována do zámezí. O chvíli později vypálil bez přípravy Hrdý, ale i když Kreželok nestačil na jeho bombu zareagovat, stála při něm paní Štěstěna, a míč se odráží od tyče. Ve 12. minutě vyboxoval Kreželok na roh Matheusovu ránu od půlící čáry. O chvíli později se míč odrazil ke vzdálenější tyči dosud bezchybný Vavrek před číhajícím Mikyskou. Na začátku 15. minuty vyřešil Vavrek další ošemetnou situaci. V čase 14:31 předvedli domácí pohlednou akci na jejímž konci našel Kovács Graciana a ten bez problému zametl míč do prázdné branky. V 16. minutě končí třinecká akce nepřesnou přihrávkou V 17. minutě fauloval Blahut Hrdého. V 18. minutě zblokoval Hrdý Buryanův pokus do zámezí. V 18. minutě napřáhl Blahut, ale Vavrek jeho bombu bodlem se štěstím vyráží mimo tři tyče. V 19. minutě předvedl Zapletal u středové čáry parádní kličku a jeho následnou ránu vytěsnil Kreželok konečky prstů. 20. minutě ubránila litoměřická obrana další z rohových kopů Třince. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 2:0.

Ve 21. minutě se po rozehrávce chopili míče domácí, kteří ho svému soupeři vůbec nepůjčují. Až na komci téže minutě končí Vagnaova nepřesná patička v autu. Ve 22. minutě našel Kovácsův oblouček Graciana, s jehož zakončením i následnou dorážkou si Kreželok poradil. Ve 23. minutě se dostal Vagnao u půlící čáry pod tlak a tak se rozhodl vypálit, leč trefuje pouze prvního bránícího hráče. Ve 24. minutě odkopává Hrdý pronikajícímu Kantorovi míč do zámezí. Ve 25. minutě předvedli hosté gesto fair play. Poté, co se od některého z nich odrazil míč do autu jej rozhodčí nesprávně přiřkli Třinci. Hosté si vysloužili potlesk ve chvíli, kdy po rozehrávce poslali míč zpět do zámezí. Ve 26. minutě postrádal přesnost Vagnaův pokus. Ve 27. minutě neprošla Kovácsova přihrávka přes prvního bránícího hráče na nabíhajícího Matheuse. Ve 28. minutě si Vavrek poradil s nepovedeným zakončením Przyczka. O chvíli později Vavrek zkrotil i Przyczkovu přízemní střelu, která byla mnohem nebezpečnější. Ve 29. minutě si Krok ukopl levou nohou míč do zámezí. Ve 30. minutě se vydal Vavrek na útočný výlet, ale místo střely zvolil raději přihrávku. Ve 31. minutě zaměstnala Kreželoka Krokova povedená rána. O chvíli později, po rozehraném rohovém kopu, postrádal přesnost Matheusův pokus. V téže minutě se dopustil nedovoleného zákroku Kubelka. Ve 32. minutě nevyužil Zapletal podklouznutí jednoho ze soupeřů a raději posílá míč vlastním obráncům. Ve 33. minutě posílá Kovács skákající míč do ochranné sítě. V téže minutě zkouší Třinec hru bez brankáře. Ve 34. minutě hledal Samek před brankou Kantora, ale ten byl poměrně snadno odzbrojen. Ve 35. minutě srazil Vavrek přihrávku směřující před jeho branku pouze ke Kantorovi, ale ten nestačil zareagovat, protože před ním zakopl Zapletal míč do zámezí. Ve 36. minutě nepustili Kantora do zakončení Vavrek s Vagnaem. V téže minutě vyráží Vavrek na roh nebezpečnou Opluštilovu střelu. Ve 37. minutě si Matheus zpracoval Kovácsův dloubáček ve výskoku, ale Kreželok jeho pokus ustál. Ve 38. minutě nabil Matheus nabíhajícímu Gracianivi, jehož střela se mezi tři tyče nevešla. Ve 39. minutě se od Zapletalovy nohy odráží míč do zámezí. Ve 39. minutě měl Vavrek plné ruce práce s tím, aby zkrotil teč jednoho ze spoluhráčů, po které si téměř srazil míč do branky. Ve 40. minutě se ještě snaží hosté něco vymyslet, ale ke střele se dostat nemohou. Utkání končí a Severočeši se radují z plného bodového zisku.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice):"Dneska jsme nehráli absolutně dobrý zápas, byli jsme velmi málo aktivní a nedodrželi jsme to co jsme si řekli v kavbině. Zklamal mě přístup k zápasu, pokud si budeme dělat na palubovce co budeme chtít, nemůžeme být úspěšní. Dnes mě potěšilo jen vítězství. Gratuluji soupeři k dobrému a bojovnému výkonu.

Gardenline Litoměřice - SKP Ocel Třinec 2:0 (2:0)
Branky: 6. Zapletal (Vagnao), 15. Graciano (Kovács)