Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

fkerapack.cz - Vicemistr brazilské ligy a šampion thajské nejvyšší soutěže již brzy na palubovce Chrudimi! Felipe Conde přebere od 1. srpna oficiálně chrudimské futsalové mužstvo, nicméně již nyní, kdy se stále připravuje na své nové angažmá v rodné Brazílii, ho klubový web ERA-PACKu požádal o rozhovor!

Od 1. srpna nastupujete do klubu FK ERA-PACK Chrudim na pozici hlavního trenéra. Jak jste reagoval, když jste se dozvěděl, že má o vás český mistr zájem a jak celá spolupráce probíhala?
Byl jsem velmi šťastný. Ve skutečnosti jsem již pomáhal Cacauovi v roce 2010 s přípravou některých tréninků. Vždy jsem doufal, že bych se sem mohl jako trenér vrátit, protože se mi tu velmi líbilo, když jsem byl v Chrudimi v roce 2007 ještě ve službách Kairatu. Jednání bylo rychlé. Nejprve byl zájem klubu, já jsem se o tom poradil mimo jiné s partnerkou. Chtěl jsem se vrátit k angažmá v zahraničí, navíc Česká republika je velmi atraktivní. Dohodli jsme se tedy na spolupráci. Bude to počtvrté, kdy navštívím tuto zemi a věřím, že to bude na dlouhou dobu. Další věcí, která se mi líbí jsou ambice klubu mimo jiné i v UEFA Futsal Cupu. Okusil jsem atmosféru Final Four v roce 2008 a přál bych se tam znovu podívat. Velikou zodpovědností jsou domácí soutěže a my uděláme vše pro to, abychom tituly obhájili.

V dosavadní kariéře jste vedl řadu týmů buď jako hlavní nebo kondiční trenér. Jakého úspěchu si nejvíce považujete a proč?
Jako kondiční trenér jsem zaznamenal největší úspěch s Kairatem v sezóně 2007/2008, kdy se klubu podařilo poprvé postoupit mezi čtyři nejlepší kluby Evropy. Od té doby se Kairat řadí mezi nejlepší kluby na světě. Kromě toho jsem vicemistrem Brazilské ligy, což je dle mého nejvyrovnanější liga na planetě. Jako trenér jsem vyhrál thajskou ligu s klubem, který neměl žádné velké ambice.

V Chrudimi jste již byl v rámci UEFA Futsal Cupu s Kairatem. Jak na daný turnaj vzpomínáte?
Pamatuji si ten turnaj od přípravy až do posledního zápasu. Porazili jsme ve velmi dobrých utkáních kluby ze Slovenska a Belgie. Hlavní vzpomínky mám na závěrečný zápas proti ERA-PACKu, kdy oba týmy vyhrály všechna předchozí utkání a Chrudim měla výhodu remízy. První poločas jsme prohráli. O poločase se v kabině hodně povídalo a nakonec jsme s Kairatem vyhráli 5:4. Úspěch to byl obrovský, bylo to poprvé, kdy se dostal mezi čtyři nejlepší kluby Evropy.

Odkud jste sbíral informace o ERA-PACKu Chrudim a co vlastně víte o chrudimském futsale?
Sleduji klub již od našeho prvního setkání v roce 2007. Vidím výsledky a hru týmu, která se každým rokem zlepšuje. Také moji přátelé působili v klubu, konkrétně Cacau a Dentinho. S nimi jsem v kontaktu a mám informace o mužstvu. Velmi zajímavé je, jak klub pracuje s mládeží. Velmi mě to zajímá a těším se, že pomohu. Pracoval jsem dlouhou dobu s hráči, kteří dělají futsal i fotbal. Jakmile přijedu do Chrudimi určitě se budu informovat o tom, zda funguje spolupráce a jakým způsobem. Věřím, že toto je nejlepší způsob, jak připravit a vychovat hráče ve svém vlastním prostředí. Již několik let sleduji utkání klubu, zejména ty v play-off, na internetu. Pamatuji si vyrovnanou finálovou sérii s Teplicemi. Minulou sezónu jsem sledoval finále proti Benagu. Chrudim vyhrála 12x českou ligu, toto je velká zodpovědnost pro všechny, kteří v klubu pracují. Musíme udržet titul v Chrudimi.

Jaké máte zkušenosti s evropským futsalem? Jak se dle vašeho názoru liší od toho jihoamerického?
S Kairatem jsem cestoval po celé Evropě a odehráli jsme spoustu turnajů. Dělal jsem i různé konzultace s evropskými kluby a reprezentacemi. Podle mého je evropský futsalista poslušnější v taktické části a jihoamerický více improvizuje. V Brazílii je hra velmi náročná fyzicky, používáme hodně síly a rychlosti. Samozřejmě také technika hráčů, která je uznávaná po celém světě. Tím, že mám akademické vzdělaní a pracoval jsem jako trenér i kondiční trenér, chtěl bych spojit fyzickou hru, kterou praktikujeme v Brazílii, s taktikou. Mám rád, když je můj tým disciplinovaný a hráči mají prostor při hře dopředu. Čeští hráči mají dobrou techniku, věřím, že maximálně tuto svoji vlastnost využijí. Věřím, že takto můžeme být v nadcházející sezóně úspěšní.

 

ostatní články

Futsal jinde
V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

9. 10. 2016

V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

více...
ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

2. 8. 2016

ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

více...
Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

22. 7. 2016

Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

více...
Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

22. 7. 2016

Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

více...
Získej i ty trenérskou UEFA licenci

22. 7. 2016

Získej i ty trenérskou UEFA licenci

více...

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz