Na Spartě jsme prohráli 3:1

V neděli se nám ve své Aréně postavil jeden z favoritů na zisk titulu, přebudovaná AC Sparta Praha.
Do utkání jsme chtěli vstoupit svižně, ale ze zajištěné obrany. Hned v úvodu jsme šli do přečíslení tři na jednoho, ale ztratili jsme míč a stejné přečíslení jsme nabídli supeři, který ho zásluhou Wildeho proměnil. Celý první poločas nabídl zajímavé příležitosti před oběma brankami, ale střelci se v žádné situaci nedokázali prosadit.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Opět jsme ale udělali ve 24.minutě chybu v rozehrávce a byli zásluhou Gustava potrestáni. S odpovědí jsme nečekali dlouho. Krok vystřelil a nejistý Vahala vyrazil míč pod nohy Matouše Kubelky, který snížil. V polovině druhého poločasu nás ale domácí vykombinovali a Spartě vrátil dvoubrankové vedení Marcelo. To se i přes naší velkou snahu a bohužel "chodící" power-play nezměnilo. A na Spartě jsme prohráli 3:1.

Od páté minuty jsme nehráli vůbec špatně a i fyzicky jsme měli navrch, Sparta zas prokázala svou zkušenost. Na druhou stranu bylo v utkání hodně ztrát po nepřesných přihrávkách. Občas přišli i ostřejší zákroky na obou stranách, ale vždy fair-play. Škoda jen několika hereckých etud domácího hráče s číslem 11, ale patří to k jeho zkušenostem. Už zítra přivítáme v televizním utkání od 18:15 třetí tým ligové tabulky a loňský stříbrný celek SK Slavia Praha!

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): "Určitě nám pomohl rychlý gól. Hráči dostali pokyny k tomu, aby se o něj pokusili, protože zahraniční hráči, zejména Brazilci, když dostanou rychlý gól, tak znervózní. Do takového stavu jsme chtěli soupeře dostat. Hráli jsme přesně to, co jsme měli hrát. Zvolil jsem taktiku, že budeme hrát v sedmi hráčích, tedy že ve větším zápřahu budou cizinci spolu s Michalem Belejem. Myslím si, že jsme měli o trochu více šan...cí. Za stavu jedna-nula jsme mohli přidat dva góly a mohlo být po zápase, ale nedokázali jsme šancí využít. Vyhráli jsme ale zaslouženě. Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, ale bohužel jednou se míč odrazil od našeho brankáře a hosté ho dorazili do prázdné branky. Jsem ale spokojený protože inkasovat proti nejútočnějšímu týmu soutěže jeden gól je dobré. Řekli jsme si před zápasem, že nerozhoduje, jestli dáme tři góly nebo deset. Důležité je neinkasovat, protože vždy nějaké góly navíc dáme. Určitě byla znát absence Lucase v defenzivě, který dokáže skvěle číst hru a trochu se ovlivnila jeho zraněním i role Amadea, protože ten by jinak hrál více útočně. I vzhledem k tomu jsem s výsledkem spokojený."

Michal Kovács (kapitán Gardenline Litoměřice): "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Myslím si ale, že se Sparta na vítězství hodně nadřela. Osobně jsem čekal, že nás rozebere trochu víc. Na góly jsme sice prohráli, ale herně jsme předvedli hezký zápas. Nemáme se určitě za co stydět. Bohužel ale neproměňujeme šance, což je náš hlavní problém. Je určitě špatné, dostat gól hned po osmnácti sekundách, ale měli jsme třicet devět minut na to, abychom vyrovnali. Řekli jsme si před zápasem, že nesmíme brzy inkasovat, ale bohužel se tak stalo. To je ale futsal. Měli jsme šance a mohli jsme vyrovnat, takže bych naši prohru nesváděl na první minutu zápasu. V úterý nás nyní čeká Slavia. Osobně nevím, kdo vybírá takové termíny, protože futsal se většinou hraje v pátek, ale nebudu do toho nijak mluvit. Pro mě je nepochopitelné, že hrajeme v neděli a hned potom v úterý, ale zkusíme se dát co nejvíce do kupy, odpočineme si, řekneme si, kde jsme udělali chyby a pokusíme se Slavii porazit."

AC Sparta Praha - Gardenline Litoměřice 3:1 (1:0)
Branky: 1. Wilde (Amadeu), 24. Gustavo (Marcelo), 30. Marcelo (Pimpolho) - 26. Kubelka (Krok)