Litoměřice budou letos silnější, věří Martin Mareš

Martin Mareš přišel na roční hostování z Chemcomexu Praha. V nejvyšší soutěži se však prosadil jako brankář Sparty. V nadcházejícím ročníku pak vytvoří s Johanem Vavrekem jednu z nejsilnějších brankářských dvojic v soutěži.

Určitě si neměl nabídku jen od Gardenline, co nakonec rozhodlo pro Litoměřice?
Pro Litoměřice jsem se rozhodl, jelikož je to, podle toho co vím, klub s férovým a lidsky mě blízkým vedením, tým má skvělou domácí atmosféru a v neposlední řadě jsem cítil, že o mě klub a trenér Igor Vodecký velmi stojí.Přicházíš do týmu, který si velkou měrou pomohl porazit v loňském čtvrtfinále. Částečně ti nevyšel jen první zápas, jinak si byl pro zbytek série prakticky obrovskou oporou a spoustu si toho pochytal, jaká to byla série?

Série to podle mě byla atraktivní jak pro fanoušky, tak pro hráče. Mě osobně velmi motivovalo, že může o celé sérii rozhodnout jakákoliv chyba nebo naopak dobrý zákrok a jsem samozřejmě rád, že jsem byl pro svůj tým oporou a že jsme dokázali sérii zvládnout. O to více potom zamrzí fakt, že mě ani jiné hráče, kteří jsme ve Spartě byli (a někteří jsme dokonce byli se Spartou od prvního tréninku a zápasu v její historii), nikdo z vedení nekontaktoval, ani třeba jen s poděkováním a oznámením s kým dál počítají a s kým ne.Vytvoříš velmi kvalitní brankářskou dvojici s Johanem Vavrekem. jak se na spolupráci těšíš?

Na spolupráci se těším. I když Johana osobně příliš neznám, po tom co jsem slyšel od ostatních, myslím, že by ve spolupráci neměl být problém. Já jsem v celé své futsalové kariéře zvyklý na silné konkurenty. Ať už to byl v Benagu Michal Kudrna, který v té době také nahlížel do české reprezentace, nebo Mário Vozár ve Spartě. Žádný konflikt jsme nikdy neměli a se svými brankářskými kolegy jsme se vždy podporovali a pomáhali si – ať chytal jeden nebo druhý z nás.Před začátkem přípravy bylo hodně změn na cestě Sparta-Litoměřice, jak se ti zatím líbí tým a kam bychom to mohli dotáhnout?

Posily Litoměřic jsou podle mě rozumné a měli bychom být silnější než v minulé sezoně. Asi nejdůležitější mi pro Gardenline přijde angažování nehrajícího trenéra, který se bude moci plnohodnotně věnovat zápasu i tréninku.Přicházíš na hostování z Chemcomexu Praha, s ním si vyhrál v květnu pohár UEFS v sálovém fotbale, jaké to ve Španělsku bylo?
Ve Španělsku to byl skvělý zážitek, i přes to že to bylo velmi náročné, jelikož jsme hráli každý den kolem poledne, kdy byla opravdu velká horka, tak jsme na cestě k celkovému prvenství porazili všechny favority, se kterými se počítalo víc než s námi. Tím pádem jsme zaslouženě vyhráli.


                                                                                                                      autor: Lukáš Vobecký | foto: Radek Klier

ostatní články

Futsal jinde
V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

9. 10. 2016

V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

více...
ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

2. 8. 2016

ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

více...
Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

22. 7. 2016

Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

více...
Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

22. 7. 2016

Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

více...
Získej i ty trenérskou UEFA licenci

22. 7. 2016

Získej i ty trenérskou UEFA licenci

více...

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz