Jiráský opravdu oblékne dres Gardenline

Dnešní představování nových tváří posuneme již na dopoledne. Jelikož kvalitních hráčů do našeho klubu přichází opravdu dost a příprava se kvapem blíží. Rozhodli jsme se během dneška představit hráče dva! Nejprve představíme posilu z našich futsalových vod. A potvrzujeme tím spekulace o příchodu Michala Jiráského!
První dnešní posilou a celkově druhou představovanou je v loňské sezoně nejproduktivnější hráč Nejzbachu Vysoké Mýto Michal Jiráský. Ten byl základním stavebním kamenem kádru trenéra Semeráda, který šokoval svou úspěšnou sérií především v podzimní části soutěže. Jiráský přispěl k pátému místu po základní části devatenácti body za čtrnáct branek a pět asistencí. V play-off už mu tolik naše defenziva stejně jako celému Nejzbachu moc nedovolila. 

Michal má zkušensti i z mládežnických reprezentací a platí za velkého dříče a srdaře. "Takového hráče potřebujeme, budeme hrát náročný futsal, který našim soupeřům nebude chutnat. Michal je přesně hráč, který zapadá do naší koncepce. A to ještě má přehled ve hře a kvalitní zakončení!", nechalo se slyšet vedení klubu k angažování Michala Jiráského!

I Michala v klubu vítáme a ještě dnes poodhalíme další nové jméno na naší soupisce!


Následuje krátký rozhovor s čerstvou posilou Michalem Jiráským:

Jak by si zhodnotil tvé účinkování ve Vysokém Mýtě? A jak pro tebe velký šok byl klubový konec na prvoligové mapě? 
Ve Vysokém Mýtě jsem působil několik sezón a určitě mě, stejně jako většinu futsalové veřejnosti, zaskočil konec klubu. Na štěstí jsem díky podařené loňské sezóně, obdržel několik nabídek a bylo z čeho vybírat.


Přestupuješ do klubu, které pro Nejzbach v minulé sezoně vystavil stopku do dalších bojů ve čtvrtfinále, jaká to byla série? 
Určitě je pro mě přestup do Litoměřic, krokem kupředu v mé kariéře. Kvalita týmu Gardenline byla obrovská a my jsme s Nejzbachem moc šancí na postup neměli.


V Litoměřicích působí dost cizinců, jaká to bude změna?
 

Bude to změna hlavně v komunikaci. Na druhou stranu se moc těším, protože od hráčů jako jsou Fabricio, nebo Rafael se může každý hráč hodně naučit.


Trenér Kopecký patří k předním trenérům českého futsalu, čím tě přesvědčil k práci v dresu Gardenline? Co láká tebe osobně?

Já se s trenérem Kopeckým znám z působení v Nejzbachu a vedl mě i v reprezentaci. Byl určitě jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl pro přestup do Litoměřic. Je to jeden z nejkvalitnějších českých trenérů.


Kádr už má asi finální obrysy! Jaké šance mu dáváš?
Myslím, že když si všechno sedne jak má, kvalita týmu bude obrovská. Tým jako jsou Litoměřice, by měl mít nejvyšší cíle a i s tím do klubu jdu. Věřím, že budeme hrát o přední příčky.

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz