Jeseník jsme přehráli jasně

V minulém kole si litoměřičtí futsalisté otevřeli střelnici v Třinci. Tentokrát přivítali v lovosické hale Chemik Gamaspol Jeseník. Domácí, kteří vstupovali do zápasu v pozici jasného favorita, svou roli potvrdili již během první půle, kdy svému soupeři nasázeli pšt branek. Po přestávce zatížili konto hostí dalšími sedmi přesnými zásahy, zatímco náhradní brankář Severočechů Šimon inkasoval pouze dvakrát. Gardenline Litoměřice zůstávají i po tomto kole na čtvrté příčce.

V první minutě končí Kovácsův zahřívací pokus z levé strany těsně vedle. Téměř okamžitě se domácí usazují na útočné polovině a začínají kombinovat. Ve druhé minutě napřáhl u pravé postranní čáry Fabricio, ale nastřeluje pouze bližší tyč. O chvíli později se mezi tři tyče nevešla Rafaelova střela z ostrého úhlu. Ve třetí minutě neměl šanci na úspěch Vagnaův pokus. Ve čtvrté minutě se blýskl parádním skluzem Taverna, jenž před odkrytou brankou odkopem překazil slibnou přihrávku hostí. V čase 03:15 našel Taverna Kroka, ten si míč zatáhl až k pravé postranní čáře, odkud vypálil tak, že Tillovi propadl míč mezi nohama za brankovou čáru. O chvíli později střílí Vagnao, ale jeho pokus je sražen na rohový kop. Po nacvičené akci mířil Krok hodně nepřesně. V páté minutě se Gamaspol dopouští na středové čáře prvního akumulovaného faulu. O chvíli poslal Marcinov oblouček, který končí až u Vavreka. V šesté minutě již mají jeseničtí na svém kontě třetí akumulovaný faul. V sedmé minutě končí litoměřická akce nepřesnou přihrávkou. V čase 07:12 nabil Záruba Rafaelovi, jehož bomba ze středové čáry zapadává přesně k levé tyči. Hostům činí problém překročit půlící čáru, a tek není divu, že na svou první střelu stále čekají. V deváté minutě likviduje Till slabou Vagnaovu patičku. V desáté minutě obešel Vagnao na půlící čáře jednoho ze soupeřů, ale následná rána je zblokována na rohový kop. V téže minutě roztáčejí domácí kolotoč, na jehož konci přichází o míč Rafael. V 11. minutě se dostávali do šance hosté, ale díky nepřesné finální přihrávce se do zakončení opět nedostali. V čase 10:35 předvedli domácí další rychlý protiútok, na jehož konci našel Fabricio v brankovišti zcela osamoceného Zárubu, jehož povedená patička se zastavuje až v síti. Ve 12. minutě předvedl Záruba svou rychlost, když obešel tři bránící protihráče, ale jeho přihrávka na lépe postaveného spoluhráče neprošla. Ve 13. minutě zblokovala litoměřická obrana Plhákovu střelu, což znamená, že je Vavrek stále bez práce. V 15. minutě vychytal Till z těsné blízkosti zakončujícího Vagnaa. O chvíli později zaťukal dnes hodně aktivní Vagnao na levou tyč a dvacet vteřin poté i na břevno. V 16. minutě nezaskočil z rohu jesenickou obranu Taverna. V 17. minutě se hosté usazují na útočné polovině, ale o chvíli později si připisují čtvrtý akumulovaný faul. V téže minutě vyráží Till Zárubovu střelu z otočky a následně ztlumil Fabriciovu dorážku, kterou vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Domácí si vybírají oddechový čas. V 18. minutě olízla Zárubova rána pouze boční síť. V čase 18:13 se prezentoval Záruba další rychlou akcí a po vyhraném sprinterském souboji přidává čtvrtý přesný zásah. V čase 18:27 rozehrál Taverna další rohový kop na Kroka jehož bomba bez přípravy téměř protrhla síť. V 19. minutě se Till blýskl povedeným zákrokem, kterým zlikvidoval další slibnou akci Severočechů. Ve 20. minutě obstřeluje Krok svého strážce, ale míč se znovu odráží od tyče. O chvíli později si připisuje první úspěšný zákrok v zápase Vavrek. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za prakticky rozhodnutého stavu 5:0.

Do druhé půle nastupuje do litoměřické branky Šimon a Vavrek odpočívá na střídačce. Ve 21. minutě postrádaly přesnost dva Fabriciovy pokusy. Ve 22. minutě nevyzrál na Tilla smolař Fabricio. V čase 21:40 naservíroval Taverna míč před odkrytou branku Fabriciovi a ten se přece jen dočkal. Ve 23. minutě zazlobili hosté na útočné polovině, ale k ohrožení Šimonovi klece se nedostali. Ve 25. minutě měl Macura na půlící čáře problémy se zpracováním, přesto nakonec posílá míč svým spoluhráčům. V čase 25:05 trestá Macura chybu Severočechů, kteří přišli o míč na půlící čáře a osamocený Macura se řítil sám na Šimona a střelou ke vzdálenější tyči zaznamenává čestný úspěch Gamaspolu. V čase 25:18 potrestal chybu hostující obrany Fabricio, jenž se po Tavernově přihrávce ocitl ve stoprocentní šanci, kterou nepohrdl. V čase 25:25 obešel Vavrač dva protihráče a poté si poradil i s vyběhnutým Šimonem a snížil na 7:2. O chvíli později měli domácí na sálovkách další branku, ale tentokrát neuspěli. Ve 28. minutě vykopává Till Rafaelovu tečovanou bombu. Ve 29. minutě obešel svého strážce Ģê a poté nastřeluje dobře postaveného Tilla. O chvíli později si poradil Matheus s dvojicí protihráčů, ale míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. V téže minutě nastřeluje Vagnao opět pouze brankovou konstrukci. Ve 30. minutě utekli hosté do přečíslení tři na jednoho, ale celou akci zakončují nepřesnou přihrávkou. Ve 31. minutě vystřelil Mráz, jehož tečovaný pokus se snesl těsně vedle branky. O chvíli později postrádala přesnost Fabriciova střela. Ve 32. minutě se Šimon zapotil, ale jesenickému tlaku odolal. V čase 32:12 vybojoval na útočné polovině míč napadající Rafael, jehož povedená rána končí v levé šibenici. O chvíli později si nerozuměli Rafael s Vagnaem a přišli o míč. V čase 33:54 kombinovali litoměřičtí před Tillovým brankovištěm tak dlouho, až našel Krok Matheuse, jenž přízemní střelou uklízí míč do volného prostoru u vzdálenější tyče. Severočeši v této chvíli vedou již 9:2 a žlutou kartu dostává Jakub Řezníček. Ve 36. minutě trefuje Krok potřetí v zápase tyčku. V čase 35:14 rozehrál Ģê aut na Vagnaa jehož rána bez přípravy prolétla kolem Tillovy ruky do sítě. O chvíli později se dopustil faulu Matheus a domácí mají na svém kontě třetí akumulovaný faul. Ve 38. minutě zblokovali Hrdý s Fabriciem Mrázovu střelu. V čase 38:26 si přiťukl Záruba míč s Fabriciem a střelou do odkryté branky završuje hattrick. V čase 38:39 předvedli parádní akci Matheus a Ģê, kteří se narážečkami dostali až do těsné blízkosti branky, odkud již neměl Ģê sebemenší problém doťuknout míč za brankovou čáru. Ve 40. minutě si domácí střídačka bere oddechový čas. Utkání končí, a domácí, kteří zvládli roli favorita na sto procent se radují z jednoznačné výhry 12:2.

Gardenline Litoměřice – AC Gamaspol Jeseník   12:2 (5:0)

Branky a nahrávky: 4. Krok (Taverna), 8. Rafael (Záruba), 11. Záruba (Fabricio), 19. Záruba (Rafael), 19. Krok (Taverna), 22. Fabricio (Taverna), 26. Fabricio (Taverna), 33. Rafael, 34. Matheus (Krok), 36. Vagnao (Ģê), 39. Záruba (Fabricio), 39. Ģê (Matheus) – 26. Macura (Plhák), 26. Vavrač (Marcinov). Rozhodčí: Libor Kaštánek, Jakub Matyš. ŽK: Jakub Řezníček. Diváci: 350.

Gardenline Litoměřice: Vavrek (21. Šimon) – Taverna, Záruba, Matheus, Fabricio, Hrdý, Kovács, Ģê, Rafael, Vagnao, Krok.  Trenér: Marek Kopecký.

AC Gamaspol Jeseník: Till (Jan Řezníček) – Plhák, Macura, Vavrač, Marcinov, Mráz, Jakub Řezníček, Žák, Prachař.  Trenér: Jiří Gnida.

Autor: Václav Beneš