Hradec ve druhém poločase odpadl

K důležitému utkání cestovalo naše mužstvo v pátek 24.2.2017 do Hradce Králové. Tam se mu postavil ve sportovní hale Třebeš poslední celek tabulky místní Mados MT.
Nezačali jsme úlně špatně, drželi jsme míč, kombinovali, ale chyběl nám větší pohyb. První příležitost byla nabídnuta domácímu družstvu. Za druhé hraní brankáře Vavreka byl nařízen nepřímý kop a ten domácí se štěstím využili ve vedoucí branku. Nadále jsme měli míč na našich sálovkách, ale když už jsme se dostali do zakončení, tak naše střela byla nepřesná. Vyrovnání přišlo v polovině desáté minuty. Rodrigo našel z rozehrávky rohového kopu Tichého a stav se měnil na 1:1. V druhé polovině prvního poločasu byla hra neuspořádaná a kromě střely která se otřela o domácí tyč si vyloženější příležitosti vypracovali domácí. Nakonec se žádnou nepodařilo proměnit ve vstřelenou branku a tak se odcházelo do kabin k poločasové poradě za nerozhodného výsledku.

Druhou část hry jsme začali aktivně a domácí jsme nepouštěli na naší polovinu hřiště. Brzy jsme se mohli radovat z vedoucí branky. Hrdý našel osamoceného Tichého a ten poslal naše mužstvo do vedení. O minutu a půl později se mezi úspěšné střelce zapsal Krok a o další minutu mířil svou první ligovou brankou přesně Radek Hrdý. Domácím evidentně docházely síly a Krok zvýšil na začátku 27.minuty na 5:1. O dvě minuty později si vyměnil míč Two s Danilinhem a náš náskok byl v polovině druhého poločasu již pětibrankový. Domácí již nekladli takový odpor jako v úvodní dvacetiminutovce, ale nějaké šance přeci jen měli. Jednu z nich dokázal dvě minuty před koncem využít Semerád. Konečnou podobu výsledku dal minutu a sedmnáct vteřin před koncem zápasu z desetimetrového kopu Vagnao a stanovil tak konečné sk=re na 2:7.

Z Hradce jsme přivezly povinné body, ale v přinejmenším v prvním poločase jsme se na ně pořádně nadřeli. Naše hra byla opět lepší, ale ještě to není úplně ono. Do dalšího mistrovského utkání máme čtrnáct dní a je potřeba se kvalitně připravit na poslední tři zápasy základní části. Další utkání sehrajeme v pátek 10.března v domácím prostředí sportovní haly v Lovosicích proti nepříjemnému a kvalitnímu soupeři FC Tango Hodonín.

Michal Stříž (trenér MADOS MT Hradec Králové): „Byl jsem spokojený s prvním poločasem, ve kterém jsme i přes naši oslabenou sestavu byli Litoměřicím rovnocenným soupeřem. Možná jsme i místy byli lepší a mohli jsme naše vedení navýšit, bohužel jsme to pak soupeři ve druhém poločase usnadnili. Během chvíle jsme obdrželi několik branek, takže jsme se to pak museli snažit dohrát hlavně se ctí. Klukům musím za odvedenou práci poděkovat, Litoměřice ale především ve druhém poločase ukázaly svoji sílu a zaslouženě zvítězily.“

Lukáš Vobecký
(manažer Gardenline Litoměřice): „Vezeme důležité tři body, ale nebylo to jednoduché utkání. Opět jsme byli silní na míči, v prvním poločase nám však chyběl pohyb. V obraně jsme měli velká okna, naštěstí domácí skórovali jen jednou. Ve druhém poločase jsme domácí rozběhali a šli do vedení, které jsme postupně navyšovali. Výhra je nakonec zasloužená, ale i když domácí nastoupili oslabení, bojovali o každý metr.“

Mados MT Hradec Králové - Gardenline Litoměřice 2:7 (1:1)
Branky: 4. Semerád (Novotný), 39. Semerád (Beran) – 10. Tichý (Rodrigo), 23. Tichý (Hrdý), 24. Krok, 25. Hrdý, 27. Krok (Vagnao), 29. Pereira (Rodriguez), 39. Vagnao (10 m kop)