Houževnaté domácí jsme porazili po přestávce

V minulém kole si litoměřičtí futsalisté vyšlápli v Edenu na pražskou Slavii. Tentokrát se představili v Třinci. Již v prvné půli měli navrch hosté, kteří se sice ujali vedení, ale domácí stihli do přestávky srovnat krok. Druhá půle byla jednoznačně střeleckým koncertem Severočechů, kteří během dvaceti minut přidali osm přesných zásahů. Gardenline Litoměřice zůstávají po tomto kole na čtvrté příčce.

Hosté vstoupili do zápasu hodně aktivně a mají míč pod kontrolou. V první minutě se Sikora hodně zapotil s pokusem Záruby, který před ním někdo tečoval. Ve druhé minutě rozehrál Fabricio rohový kop, ale Rafael hlavičkující u vzdálenější tyče neměl přesnou mušku. Ve třetí minutě obešel Vagnao na pravé straně Barona, ale poté poslal míč nad branku. Ve čtvrté minutě je Opluštilovi odpískán faul na Tavernu. Taverna rozehrál  trestný kop na Vagnaa, jenž pouze trefuje dobře postaveného Sikoru. V páté minutě, zahrozili z rychlého protiútoku třinečtí, ale Buryanovu povedenou střelu vykopává jeden z litoměřických obránců z brankové čáry. V šesté minutě končí Fabriciova rána těsně vedle pravé tyče. V téže minutě našel Baron na levé straně Kantora, jehož pokus vyráží Vavrek tělem. V sedmé minutě si Fabricio položil Sikoru, ale ve skluzu posílá míč mimo tři tyče prázdné třinecké branky. V osmé minutě se hosté vydali do přečíslení tři na dva, ale zakončující Hrdý mířil příliš vysoko. V deváté minutě si bere domácí trenér oddechový čas. V desáté minutě vystřelil z pravé strany Záruba, ale chybu domácí obrany se mu potrestat nepodařilo. O chvíli později se Sikora dopouští faulu před brankovištěm a oddechový čas si vybírají hosté. V téže minutě rozehrál Záruba na Vagnaa, jehož bombu Sikora vytěsňuje vedle pravé tyče. Ve 12. minutě nabil Vagnao na pravou stranu Krokovi, jehož rána se odráží od tyče. V téže minutě rozehrál trestný kop Opluštil, ale po teči Barona končí míč těsně vedle branky. Ve 13. minutě se na levé straně opřel do míče Vagnao, jehož ránu vyráží Sikora mimo tři tyče. Ve 14. minutě se po litoměřické chybě zmocnil míče Hudzieczek, jenž jej naservíroval Poláškovi, ale vracející se Vavrek vykopává jeho přízemní střelu z brankové čáry. V čase 14:09 napřáhl Záruba a Fabricio jeho pokus ztečoval za záda bezmocného Sikory. V 17. minutě vystřelil od pravé postranní čáry Vagnao, ale míč těsné míjí levou tyč třinecké branky. V 18. minutě fauloval Krok Barona a dostává žlutou kartu. V téže minutě krotí Vavrek v rukavicích Opluštilovu ránu z trestného kopu. V 19. minutě vyslal Baron z levé strany střelu, která končí nad brankou. V čase 19:37 rozehráli třinečtí nepřímý kop, Polášek si vyměnil míč s Blahutem a poté trefuje odkrytou část litoměřické branky. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 22. minutě se dostal před Vavrekem k míči Buryan, ale mezi tři tyče jej usměrnit nedokázal. Ve 23. minutě našel Buryan Blahuta a ten střelou bez přípravy zazvonil na tyč Vavrekovy svatyně. V čase 22:36 poslal Záruba míč ke vzdálenější tyči, kde jej připravený Taverna usměrnil za brankovou čáru. Hosté se zcela po zásluze ujímají vedení. V čase 22:54 udeřili hosté po třetí, když Krok uklidil do sítě přesnou přihrávku Hrdého. Třinečtí si berou oddechový čas. Ve 25. minutě mají hosté na svém kontě již třetí akumulovaný faul. Třinec je sice pod tlakem, ale bojuje a snaží se s nepříznivým vývojem něco udělat. Moc se jim to nedaří a tak opět udeří před jejich klecí. V čase 27:49 rozehrál Taverna trestný kop před branku kde jej Krok na dva pokusy zametl za Sikorova záda. V čase 29:00 nabil Vagnao Tavernovi jehož bomba je pátým hřebíčkem v třinecké rakvi. V čase 29:25 pokračuje litoměřická gólová smršť hodně šťastně, když Sikorovi propadla Rafaelova rána, po přihrávce Fabricia, za brankovou čáru. Ve 32. minutě vytěsňuje Sikora mimo tři tyče Tichého nebezpečný pokus z hranice brankoviště. Domácí za této situace zavrhli hru bez brankáře, tedy zatím. V čase 36:14 poslal Fabricio míč od pravé postranní čáry ke vzdálenější tyči, kde jej za brankovou čáru uklidil Rafael. V téže minutě si vybírají oddechový čas hosté. Litoměřičtí svého soupeře doslova drtí. V čase 37:27 se po velkém tlaku, kdy se domácí marně snažili dostat k míči, vypálil Šimon, jehož nepovedenou střelu poslal do sítě Vagnao. Ve 39. minutě končí Šimonův pokus z ostrého úhlu nad. O chvíli později si neodpustil nějaké poznámky Polášek a vykoledoval si žlutou kartu. V čase 39:48 naservíroval Vagnao míč Fabriciovi a ten střelou do prázdně branky uzavírá výsledek tohoto duelu na konečných 1:9.

Ondřej Kreželok, brankář domácího týmu: "První poločas jsme konečně odehráli tak jak se o záchranu hrát má. Pochopitelně, hosté byli lepší a měli více brankových příležitostí, ale my jsme na hřišti jezdili a nechali jsme na palubovce opravdu všechno. Po nerozhodném poločase jsme ale opět úplně nesmyslně odešli. Opět jsme ve dvou dvouminutových intervalech inkasovali, tentokrát ale dokonce pět branek za devět minut, což asi nejde komentovat. Výsledek hovoří jasně, ale myslím si že je až zbytečně krutý. K hostům se v závěru odrazil snad každý míč a dávali laciné branky. Litoměřice vyhrály zaslouženě a gratuluju jim. My už můžeme jen poctivě pracovat, tak jak jsme konečně začli a věřit v zázrak podobný tomu loňskému.."

Trenér Litoměřic Igor Vodecký byl spokojen až s druhou půlí: "Prvý polčas sme málo behali a neboli sme agresívni na loptu, ale aj napriek tomu sme si vytvorili dostatok šancí, ale bohužiaľ sme ich nepremenili , domáci mali dve tri šance ale nedali. Išli sme do vedenia ale z darovanej štandardnej situácii domáci vyrovnali. Do druhého polčasu sme vstúpili oveľa lepšie, rýchlejšie sme behali, dobre kombinovali a domáci prestali stíhať. Začali sme premieňať šance ktoré sme si vytvorili a zaslúžene zvíťazili. Bol náročný zápas aj z pohladu dlhej cesty, ale sme radi že sme hl zvladli. Ďakujem chlapcom za výkon."

SKP Ocel Třinec – Gardenline Litoměřice   1:9 (1:1)

Branky a nahrávky: 20. Polášek (Blahut) – 15. Fabricio (Záruba), 23. Taverna (Záruba), 23. Krok (Hrdý), 28. Krok (Taverna), 29. Taverna (Vagnao), 30. Rafael (Fabricio), 37. Rafael (Fabricio), 38. Vagnao (Šimon), 40. Fabricio (Vagnao). Rozhodčí: Radim Filipský, Jan Molík, Vítězslav Tomeš. ŽK: 39. Polášek – 18. Krok. Diváci: 300.

SKP Ocel Třinec: Sikora (Kreželok) – Blahut, Hudzieczek, Opluštil, Mikyska, Samek, Baron, Buryan, Polášek, Kantor, Cieslar.  Trenér: Andrea Bucciol.

Gardenline Litoměřice: Vavrek (34. Šimon) – Taverna, Záruba, Matheus, Hrdý, Fabricio, Rafael, Vagnao, Krok, Tichý.  Trenér: Marek Kopecký.

Autor: Václav Beneš / Foto: Petr Rubal