Hodonín jsme porazili, stíháme třetí Plzeň

Ve 20.kole jsme v domácím prostředí sportovní haly Chemik v Lovosicích přivítali o záchranu bojující FC Tango Hodonín. Na utkání byla znát jeho důležitost a především ho rozhodla naše velmi dobrá obrana.
V prvních minutách jsme drželi míč, ale k nějakému zásadnímu ohrožení branky hostujícího celku nedošlo. Hodonín hrál velmi opatrně, ale do první velké šance se dostli právě hráči Tanga, když Řezníčkovu střelu zastavil Vavrek hlavou. V jedenácté minutě jsme sáhli poprvé v utkání k power-play, ale bez většího efektu. Na začátku patnácté minuty se parádně uvolnil Hrdý, přihrál před bránu Tichému, ale ten míč dobře netrefil a následná střela Twoa pak mířila těsně vedle. V čase 14:56 si postavil míč k rozehrávce rohového kopu David Filinger a chytře ho kopl před bránu, tam se odrazil od bránícího hráče a vedli jsme 1:0. V závěru poločasu už jen padaly tresty, nejprve dostal žlutou kartu Levčík, aby chvilku po něm Višváder.

Druhý poločas jsme začali velmi aktivně. Velké šance ale nepřicházeli. Ve 28.minutě se ocitl na brankovišti nehlídaný Johne, ale těsně minul. Ve 31.minutě nejprve zneškodnil šanci Tanga pozorný Vavrek a o chvíli později přiťukl Tichý Lukáši Krokovi, ten se zbavil posledního bránícího hráče a poslal míč mezi nohy brankáře Hodonína. Minutu trvalo naše dvoubrankové vedení, Two neobhodil hostujícího hráče, akce pokračovala směrem k naší bráně, střela zazvonila o tyč a bohužel pro nás stál na správném střeleckém místě Patrik Levčík - 2:1. Od této chvíle se oba týmy střídali při power-play. Nejprve byl ve velké šanci osamocený Filinger, poté přes celé hřiště těsně minul prázdnou bránu Vagnao. Ten ale ve 39.minutě předvedl se svými parťáky skvělou akci. Parádně obhodil beka Tanga, našel Johneho, ten posunul na Danilinha a ten připravil gólovou radost pro Vagnaa. Tento okamžik utkání definitivně rozhodl a stanovil konečné skóre na 3:1 pro náš tým.

Utkání bylo pro oba celky důležité, pro hosty přeci jen o chlup více a i to je možná ve výkonu svázalo. Více jsme drželi míč a byli aktivní i když jsme tolik vyložených šancí neměli. Hodonín jsme ale do velkého počtu příležitostí také nepustili a přeci jen zaslouženě vyhráli. Další utkání nás čeká po reprezentační přestávce v pátek 24.3.2017, kdy cestujeme do Zruče nad Sázavou, kde se utkáme s místním Benagem. V tabulce jsme se pak osamostatnili na čtvrté příčce a na třetí Plzeň nám chybí bod.

Vlastimil Bartošek (trenér Gardenline Litoměřice): „Pro Hodonín byl zápas hodně důležitý v boji o sestup a my hráli o co nejlepší postavení v play off. Proto se hrálo dost opatrně. My ale byli více nebezpeční v útočné fázi a zaslouženě se ujali v prvním poločase vedení. Ve druhé půli Tango zvýšilo svou aktivitu, chtělo zápas zvrátit na svou stranu, ale kluci výborně bránili a podnikali jsme nebezpečné protiútoky a po jednom zvýšili svůj náskok. Škoda zbytečné následné chyby, kdy soupeř snížil a najednou ho bylo plné hřiště. Začal hrát power play, ale kromě jedné šance jsme ho k ničemu nepustili, a naopak zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce. Pozitivní byla naše hra v obranné fázi, a hlavně jde vidět, že se dostáváme do herní pohody, která nám na začátku roku chyběla.“

Jiří Štěrba
(manažer FC Tango Hodonín): „Soupeř vyhrál zaslouženě, i když šancí na vstřelení branky si moc nevypracoval. Do vedení se domácí dostali lacino naším vlastním gólem, na druhé straně trefil Řezníček za stavu nula-nula v tutovce gólmana do hlavy. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, šancí bylo jako šafránu. Tentokrát i přes prohru musím pochválit oba rozhodčí, kéž by tomu tak bylo častěji. Boj o zbylé místo v lize se po pátku zúžil na Tango a Třinec.“

Gardenline Litoměřice - FC Tango Hodonín 3:1 (1:0)
Branky: 15. Filinger, 31. Krok (Tichý), 39. Vagnao (Danilinho) – 32. Levčík (Višváder)