Helas Brno si odvezl bod

V 18.kole Chance futsal ligy zavítalo do sportovní haly Chemik v Lovosicích mužstvo R.K. Helas Brno. Střetnutí pátého a sedmého týmu vyrovnané ligové tabulky bylo pro oba celky velmi důležité a tak bylo o dramatičnost postaráno. Dění na palubovce pak diváky určitě nezklamalo.
Od úvodního hvizdu byli naši hráči v pohybu a míč jsme měli na vlastních sálovkách, ale hostující celek pozorně bránil. První vážnější situace přišla na začátku páté minuty. Kousek za polovinou napřáhl Rodrigo a dalekonosnou střelou protáhl pozorného Šimona. I v dalších minutách se hrálo převážně na polovině hostujícího Brna, ale nedokázali jsme rozevřít pevnou obranu Helasu. Naopak hosté hrozili z velmi nebezpečných brejků, ty však s ledovým klidem řešil Vavrek. První branku tak přinesla polovina čtrnácté minuty, naše přetížená čtyřka se dostala pod tlak umocněný několika rohy a auty, až vše ukončil střelou mezi Vavrekovi nohy Outrata. Poté měl velkou šanci hostující Hrubý, ale na domácího brankáře nevyzrál. V polovině 18.minuty zakončoval Vagnao, Šimon však zasáhl úspěšně. Radovali jsme se minutu a devět vteřin před koncem poločasu. Two si parádně obhodil jednoho z beků a elegantně si poradil i s brankářem Šimonem. V závěru poločasu mohl vedení Brnu vrátit reprezentant David Cupák, ale Vavrek zakročil skvěle a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme vlétli s odhodláním zvítězit. Po celou druhou polovinu jsme tlačili, přicházeli i šance. Nejpreve nemířil přesně Vagnao, poté ani Lukáš Krok, který vystihl rozehrávku Šimona. Na začátku 28.minuty předvedl pohlednou akci Hrdý, ve vstřelení branky mu zabránil zákrok Šimona a jednoho z vracejících se beků. Ani Brno nebylo bez šancí, ale evidentně hostujícím hráčům docházely síly. Překvapivě vystřelil Krok, netrefil však bránu. Helas bránil s vypětím všech sil, ale nutno podotknout, že velmi dobře. Pět vteřin před koncem jsme udělali obrovskou chybu v rozehrávce a Hrubý se řítil sám na Vavreka. Když však neproměnil mohlo utkání skončit remízou 1:1.

Naši kluci po delší domě podali kvaltní bojovný výkon, ale vrátila se nám však nemoc z úvodu sezony, kdy jsme nedokázali vstřelit branku ani z té nejvyloženější pozice. Brno se převážnou část zápasu bránilo, ale nutno podotknout, že velmi dobře a když už Helas měl šanci, tak obrovskou a tak v celkovém hodnocení utkání musíme uznat, že remíza byla zasloužená. V dalším pokračování ligového kolotoče zamíříme již v pátek 24.2. na palubovku posledního Hradce Králové a bylo by potřeba zlepšený výkon potvrdit i ziskem plného počtu bodů.

Vlastimil Bartošek (trenér Gardenline Litoměřice): „Dneska kvalitní vyhecovaný zápas, kde dominovali gólmani. Z naší strany zlepšená hra oproti předchozím zápasům, hodně šancí, ale řešení finální fáze bylo katastrofální. Minimálně třikrát stačilo zvednout hlavu a místo střely přihrát spoluhráči do prázdné branky. Helas je zkušené mužstvo, dobře bránilo a vyráželo do nebezpečných protiútoků, při kterých nás párkrát podržel Vavrek. Dneska bych pochválil celé mužstvo, všichni makali na plno a věřím, že výsledkově se nám to vrátí v následujících zápasech.“

David Cupák (kapitán RK Helas Brno): „Dnes musím kluky pochválit. Hlavně do obrany jsme předvedli stoprocentní výkon a všichni zápas odbojovali. Hlavně brankář Šimon předvedl vynikající výkon a byl oporou. Litoměřice dobře kombinovaly a byly častěji na míči. Ale i tak jsme se dostávali do výborných příležitostí, ale bohužel i brankář Vavrek měl dnes svůj den. Tři vteřiny před koncem šel sám na bránu Víťa Hrubý, ale netrefil vůbec bránu. Myslím si, že remíza výsledku sluší. Nyní se budeme připravovat na derby s Hodonínem.“

Gardenline Litoměřice - R.K. Helas Brno 1:1 (1:1)
Branky: 19. Two (Taverna) – 14. Outrata (Lerch)