Futsalista roku 2016 hráčem Gardenline

V pátek v Chrudimi zakončíme první polovinu letošního ročníku 1.FUTSAL ligy. Před tímto duelem vedení klubu přivádí obrovskou posilu. Zelenobílý dres obleče nejlepší český futsalista roku 2016 a zároveň adept na zisk stejného ocenění i za rok 2017 Radim Záruba. Ten do klubu přichází na přestup z ŠK Slovan Bratislava.
Majitel klubu Ing. Miloš Náprstek měl v posledních dnech napilno: "Polovina soutěže se nám nepodařila, tak jak jsme chtěli. Postavení v tabulce neodpovídá našim ambicím. Radim patří k tomu nejlepšímu v Čechách a jsem rád, že se podařilo vše tak rychle dotáhnout. Je to hráč, kterého by chtěl mít v týmu každý a nám zapadá do plánů v útoku na přední pozice."

Radima Zárubu snad netřeba představovat. Za měsíc mu bude teprve 23 let, ale už teď patří k výrazným osobnostem na futsalové scéně. Za svou kariéru sehrál v naší nejvyšší soutěži 174 utkání a dokázal v nich postupně v dresu Tanga Brno, Era-packu Chrudim a SK Slavia Praha vstřelit 121 branek a celkem si připsal 209 kanadských bodů. V letošní sezoně nastupoval za suverénního lídra slovenské ligy a po osmi kolech je Radim jednoznačně nejlepším střelcem, když vstřelil 24 branek.

Co Radima přivedlo do Litoměřice? "Jsem rád, že se to podařilo vyřídit a Slovan vyšel vstříc mé žádosti o uvolnění. Také mě těšil zájem Litoměřic a jejich ambice. Tým má kvalitní a je jen otázkou času kdy to začne všechno šlapat. Hlavní důvod pro návrat do ČR je, že slovenská liga nemá dostačující úroveň a poslední zápasy jsem vyhráli rozdílem extratřídy a cítil jsem, že potřebuju nový impulz, aby mě moje práce začala zase bavit. Těším se na spolupráci a ještě jednou děkuji Slovanu a přeji jim hodně štěstí v bojích o titul.

Záruba má za sebou už i padesát reprezentačních startů a jednadvacetkrát rozvlnil síť soupeře. Byl účastníkem ME v roce 2016.

"Tým pod vedením Marka Kopeckého začal tvrdě pracovat. Vložili jsme i dopolední trénink. Prezident dotáhl velký přestup. Teď chceme být pro všechny opět nebezpeční. Na kádru stále pracujeme, ale už teď máme kvalitní hráče a pokud na sobě budou pracovat, máme šanci uspět", doplnil sportovní manažer Lukáš Vobecký.

                                                                                                                                                         foto: Radek Klier

ostatní články

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz