Dnes první přátelské utkání, přijede Liberec

Ve středu se k prvnímu tréninku sešlo i naše mužstvo a už dnes nás čeká první přátelské utkání na novou sezonu 1.FUTSAL ligy. Do sportovní haly Chemik přicestuje sice druholigové mužstvo, ale velmi ambiciozní, které se v loňském ročníku 2.ligy-západ umístilo jako nováček soutěže na druhém místě. V Lovosicích přivítáme od 20:15 celek FT Zlej se(n) Liberec.

Historie klubu FT Zlej se(n) Liberec

 

Klub byl založen 26.09.2013 třemi kamarády a současnými představiteli spolku Pavlem Bínou, Bořkem Poživilem a Davidem Urbanem.

V té době bylo úkolem dát dohromady partu kamarádů, kteří futsal buď nikdy nehráli nebo účinkovali v jiných mužstvech.

U zrodu byli: Pavel Juriga, Pavel Bína, Filip Toman, Bořek Poživil, Ondřej Vodička, David Urban, Petr Horáček, Aleš Benek, Jakub Beneš, Jakub Děkan, Michal Rozmajzl, Roman Šotola, Matěj Werner, Jaroslav Poživil, Lukáš Hartman a Luboš Pěnička.

Tým, který čítal necelé dvě desítky členů se podařilo poskládat. První společné foto z OP Liberecka 2013/2014 a prvního triumfu můžete vidět níže pod článkem. Další otázkou byl název klubu a logo, kterým jsme se chtěli veřejně prezentovat.

Název nebyl naším originálem, jak si mnoho lidí v dnešní době myslí, ale byl převzatý od týmu, kterého jsme si v minulosti všimli na jakémsi jičínském turnaji. Dvojsmyslné slovní spojení bylo originálním a tak jsme se pro něj rozhodli. FT je zkratkou pro futsalový tým a Liberec je samozřejmě město, ve kterém účinkujeme. Co se týče loga, tak v něm krom našeho názvu můžete vidět rok založení a hlavně řeznického lva. Symbol všech řezníků znázorňuje naše první sponzory, Miroslava a Davida Urbanovi, kteří jsou dodnes v tomto oboru úspěšnými podnikateli. K nim se poté přidala další společnost a to Servis Liberec, zastoupená Jakubem Vanišem.

Dle očekávání jsme OP suverénně vyhráli a pozastavili se nad otázku, zda-li opravdu chceme futsal hrát jen pro srandu a partu nebo pokračovat ve vyšších soutěžích a všechny kolem sebe o svém potenciálu přesvědčit.

Druhá varianta vyhrála a zájem o naše účinkování rostl. To nás donutilo založit i „B“ mužstvo, které zůstalo v OP. „A“ mužstvo se posunulo o level výš do Krajského přeboru. S tím přišly i další spojené náklady. K řezníkům Urbanovým a Servisu Liberec se přidala další firma a to Lites, zastoupená Ing. Rbertem Mezeiem. Ti všichni mají dnes největší zásluhu na fungování klubu.

Suverénním vítězstvím v KP a postupem do DIVIZE naše pohádka zdaleka neskončila. Třetí nejvyšší soutěž Zlej se(n) vyhrál o 15b. před Baníkem Chomutov a to se skórem 234:100. Na stůl vedení klubu tak přistála další výzva, kterou byl postup do 2. ligy Západ. Po společném sezení se všichni členové spolku shodli, že by bylo dobré vrátit druhou nejvyšší soutěž opět do Liberce a to zejména poté, co v průběhu několika let před námi své účinkování přerušili kluby Alfa Liberec, Andy Liberec či Slavia TU Liberec.

V současnosti se náš klub zařadil právě mezi historicky 4 nejlepší futsalové celky v Liberci. Spolek čítá přibližně 75 členů a disponuje také svým Juniorským týmem, který vznikl v roce 2016. Tento mládežnický projekt ve futsalu je vůbec prvním v Liberci.

Doufejme, že 2. LIGOU naše cesta nekončí. Rádi bychom Liberec hrdě reprezentovali i v dalších letech a to možná i na té nejvyšší úrovni.

použito z http://www.ftzlejsenliberec.cz


Loni jsme sehráli v Liberci se stejným soupeřem generálku na historicky první ligovou sezonu a zvýtězili 6:4 - http://gardenline-futsal.cz/article/v-generalce-vyhra-v-liberci/40/27/0

Předpokládaná sestava Gardenline Litoměřice:
Vavrek, Mareš - Kovács ,Hrdý ,Kubelka, Zapletal, Macháček, Vagnao, Rodrigo, Lucas, Mateus, Krok, Tichýostatní články

Futsal jinde
V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

9. 10. 2016

V pondělí se hraje pohár, do boje jde i Benago

více...
ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

2. 8. 2016

ERA-PACK zahájil přípravu s řadou nových tváří

více...
Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

22. 7. 2016

Blíží se datum, kdy budeme znát rozpis 1. ligy. Bude mít stejný název?

více...
Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

22. 7. 2016

Nový chrudimský trenér chce do Final Four!

více...
Získej i ty trenérskou UEFA licenci

22. 7. 2016

Získej i ty trenérskou UEFA licenci

více...

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazená.

Powered by GOLDMIND.cz